Kytičky ze slaného těsta

Autor

Jaro je tady! Kytičky pomalu raší z hlíny, travička je svěže zelená, někdy je dokonce slyšet výraz májová zeleň, ptáčkové kteří přiletěli z teplých krajin a všem to oznamují svým nádherným zpěvem, že začíná zase ta veselejší část roku. Sluníčko přibývá na síle a vzduch voní moc krásně jarní svěžestí. Abychom neztratili skvělou jarní náladu v deštivých, či podmračených dnech, nabízím návod na výrobu kytiček ze slaného těsta.

Potřeby:
2 šálky hladké mouky
1 šálek soli
¾ šálku vody
1 lžička oleje
Nůž
Pěkná krabička
Kousek molitanu
Párátka
Mašle
Vodové barvy

Postup:
Do mísy nasypeme mouku, kterou smícháme se solí. Přidáme vodu a olej a vytvoříme těsto. Těsto vložíme do igelitového sáčku a uložíme asi 2 hodiny na chladnější místo, avšak nemělo by být však přímo v ledničce. Po uvedené době těsto rozválíme válečkem a pomocí nože vyřízneme pruh těsta široký asi 4 cm.

Těsto motáním upravíme do tvaru kytičky.

Párátko umístíme na místo stonku. Kytičky postavíme na teplé místo, které není přímo na radiátoru ani na přímém slunečním svitu. Takto umístěné kytičky zde necháme sušit asi 14 dní. Po důkladném vysušení namalujeme kytičky vodovými barvami.

Nyní si připravíme pěknou krabičku, já použila plastovou od paštiky. Do krabičky upravíme molitan, natřený zelenou barvou.

Nakonec naaranžujeme růžičky a ozdobíme mašličkou.

Všem přeji krásné jarní dny a příjemné tvoření

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *