Putování po divadle

Autor

Divadlo Lampion uvede v sobotu 4. března 2023 od 17:00 premiéru inscenace Čaroděj ze země Oz v režii Zdeňka Jecelína. Inscenace je nazkoušena ve formátu site specific, diváci tedy během celého představení putují společně s herci po divadle a hra se postupně přesouvá z jeviště do foyer a do hlediště.

Takto jedinečnou inscenaci si užijí diváci v Divadle Lampion poprvé. Režisér Zdeněk Jecelín je i autorem textu inscenace. Dramaturgie se ujal dramaturg Divadla Lampion Matouš Danzer. Scénu a kostýmy navrhla výtvarnice Jitka Nejedlá, o hudební složku se postaral Tomáš Háček ve spolupráci s hercem Petrem Šmídem. Inscenace bude z důvodu specifického rozložení uvedena na malé scéně pro 50 diváků. Premiéra i repríza jsou vyprodány.

Čaroděj ze země OZ
Zdeněk Jecelín
Už jste se někdy ztratili? Ve městě? V lese? A co ve vesmíru? Za sedmero galaxiemi a sedmero červími dírami se kolem jednoho hvězdného obra točí planeta Oz. Mezi astronauty se říká, že na ni vládne mocný čaroděj, který na sebe umí vzít jakoukoli podobu a dokáže odpovědět na jakoukoli otázku. Že čarodějové jsou jen v pohádkách? Kdo ví, jak to chodí na jiných planetách. Pokud tomu chcete přijít na kloub a nebojíte se létat, vydejte se na palubě raketoplánu Dorotka vstříc vesmírnému dobrodružství. Startujeme z Divadla Lampion.

Určeno divákům od 4 let.

Premiéra: 4. března 2023 od 17:00
První repríza: 5. března 2023 od 15:00

Režie: Zdeněk Jecelín
Dramaturgie: Matouš Danzer
Výprava: Jitka Nejedlá
Hudba: Tomáš Háček
Hudební spolupráce: Petr Šmíd

Obsazení: Kristýna Dámová, Diana Hauptová, Marie Jansová, Radek Pokorný, Jiří Šponar, Petr Šmíd, Jan Vejražka

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *