Těstovinové hrátky

Autor

Máte děti, rádi něco vytváříte a kupujete občas těstoviny? Pak mám pro vás super tip, jak zabavit své ratolesti.

Pořídila jsem dětem knížku Hravé těstoviny. Vydalo ji letos v Praze nakladatelství Metafora. Po jejím prostudování zjistíte, že těstoviny nejsou jen k jídlu, ale že z nich můžete vytvořit spoustu krásných věcí. V knize najdete na 50 modelů, podle kterých můžete tvořit a tvořit…

Nemohla jsem uvěřit tomu, že z těstovin by mohla vzniknout celá džezová skupina, dinosauři, mořské potvůrky (chobotnice, želva, krab) i nejrůznější hmyz (motýl, ploštice, hlemýžď, housenka). Pro kluky jsou zde bohatě zastoupeny i dopravní prostředky. Co je důležité pro maminky, jsou jistě návody, jak daná umělecká díla vyrábět. Návody jsou podrobné, postup je sepsán v bodech. Kromě toho jsou nafoceny všechny druhy těstovin, které se k výrobě určité věci potřebují.

V úvodu publikace jsou nafoceny různé druhy těstovin i s pojmenováním – Gnocchi, Makarony, Očka, Rigatoni, Dýmky, Tagliatelle, Rondely, Andělské vlasy… a spousta dalších. Přiznám se, že některé názvy jsem slyšela poprvé. Kniha je tedy i jakousi „vzdělávací kuchařkou“.

Pokud se rozhodnete vyrábět podle této knihy, tak narazíte na jednu nevýhodu. Jediná nevýhoda je ta, že obvykle budete potřebovat k výrobě více druhů těstovin, a tudíž je nutné zakoupit více balení. To vám ale vydrží na dlouhou dobu. Nebo se můžete domluvit s kamarádkou, každá koupíte jiné druhy těstovin a mezi sebou si je vyměníte.

S dětmi se budeme pokoušet vyrábět nejprve jednodušší věci, jako jsou zvířátka, později si snad troufneme i na složitější motokáru nebo vláček. Kniha se svými barevnými ilustracemi je opravdu velmi inspirativní a věřím, že podle ní vyrobíme hodně krásných těstovinových výrobků. Určitě ji doporučuji všem maminkám, které mají doma malé děti.

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na