S mobilem po stopách srpnové okupace

Autor

Šifrovací hra Boj o rozhlas startuje v neděli 21.srpna mezi 14.00 – 14.30 hodinou od budovy Českého rozhlasu Vinohradská 12. Byl to úplně obyčejný den na konci letních prázdnin, který před 54 lety změnil naší historii. Projekt Svoboda není samozřejmost se i letos spojil s geolokační hrou Skryté příběhy.

A díky tomu se můžete vydat po stopách srpnové okupace do Liberce, České Třebové, Holešova nebo zjistit, co čekalo servisního technika Československého rozhlasu na jeho noční směně během osudné noci. Pražská trasa navíc přímo v den výročí okupace, tedy v neděli 21. srpna, „ožije“ jako šifrovací hra Boj o rozhlas, při které bude možné na trase potkat i reálné postavy.

„Vrátíme se zpět v čase k srpnovým událostem roku 1968, kdy se rozhlasovou budovu snaží obsadit sovětští vojáci, aby nad ní převzali kontrolu. Servisní technik Antonín Hlásek pracující v Československém rozhlasu přichází na noční směnu a neví, co ho čeká,“ popisuje Dalibor Naar, jeden z tvůrců geolokační hry Skryté příběhy a doplňuje: “ Šifrovací hra s kostýmovanými postavami na trase začíná u Českého rozhlasu a vede přes Národní muzeum do míst, která jsou spojena s invazí vojsk Varšavské smlouvy. Všichni, kdo s námi v neděli trasu absolvují, získají na závěr drobnou odměnu.“

Zdroj, vč. foto a více info: ZDE a https://svobodanenisamozrejmost.cz/

Připomenout si můžete 21. srpen s námi i zde také prostřednictvím pamětníka:

Rodina21 myslí na 21. srpen

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/