Podzimní výzdoba – ježek

Autor

Letos díky delšímu babímu létu se mi do podzimního tvoření nějak nechtělo. Ale jen co mě děti zlákaly na sběr vlašských oříšků, a pak jsme si večer u čajíčku louskali, došlo mi, že už musíme svítit. A tak jsme se o víkendu pustili do dlabání dýní, a aby byla podzimní nálada dokonalá, tak jsme se prošli podzimem a vyrobili si pana bodlinku, jak naší nové dekoraci říkáme.

Jeho výroba je velmi jednoduchá a ráda se s vámi o ni podělím. Na jeho výrobu stačí jen trocha slámy, kterou se snažíme vytvarovat do takové úzké hruštičky. Slámu ovazujeme motouzkem a snažíme se ji i více utáhnout, lépe se nám pak bude tvarovat čumáček a lépe se na ni budou pak lepit bodlinky. Asi takto by mělo výsledné tělíčko vypadat.

Až máme tělíčko vytvarované tak začneme lepit borovicové šišky, které napodobují bodlinky. Lepíme tavnou pistolí pěkně jednu vedle druhé. Ale že prosvítá sláma není vůbec na škodu, protože dále pak dekorujeme podle fantazie a můžeme zamaskovat třeba umělými lístky, které se běžně dají koupit v květinářství. Nebo můžeme přidat umělé ovoce, šípky, jiné sušené plody…zkrátka co se vám líbí.

Pak už stačí dolepit čumáček, na ten stačí jeden kaštánek a oči – na ty jsem použila plastové očka z papírnictví. A tady je náš bodlinka v plné kráse:

Přeji krásné dny plné dobré nálady a chuti k tvoření všeho druhu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *