Tip na výlet: Zámecké putování I.

Autor

Vyrazili jsme na Moravu a poznávali a objevovali nová místa. Některá jsme znali z pohledů nebo knížek, některá dokonce z kina nebo televize, kdy se místo zalíbilo nejen turistům, ale i filmařům. V první části totiž spolu pojedeme na zámek Milotice.

Nacházíme se v okrese Hodonín a státní zámek Milotice vás asi bude povědomý. Možná ne podle názvu, ale určitě podle vzhledu. Natáčela se tady totiž jednak dávno pohádka Za humny je drak a celkem nedávno film. Poslední aristokratka. Kastelánem je zde Evžen Boček. Je vám to jméno povědomé? To bude asi tím, že je přímo on autorem oblíbené série knížek o aristokratce. Jako filmová hvězda nebo jako člen královské rodiny se můžete cítit i vy, jelikož je zde možnost zapůjčení kostýmu a focení v místních úžasných prostorách.

Za procházku rozhodně stojí procházka zámeckým parkem, výhled na zámek od fontány je nádherný. Stejně jako oranžerie, kde si můžete posedět a užít květenu. Hlavně děti si pak užijí Dračí sluj s pokladem, kde najdete i oblíbeného Dráčka Mráčka, hlavu i ruce pak můžete zábavně zapojit v zámecké konírně. Prohlédnete si expozici krojů, vyzkoušíte znalost bylinek i starých řemesel, zjistíte, jaké jste dřevo…

Dětem se jistě zalíbí i dílničky, pohádkové kino, suvenýry… A na závěr ještě můžete naskočit na koně. Nebojte, nikam vám neutečou. V zámeckém barokním brodu jsou totiž dřevění koníci v životní velikosti.

Perla jihovýchodní Moravy – zámecké představení 

Státní zámek Milotice je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury, který nechal v letech 1719–1743 vybudovat Karel Antonín Serényi. Zámecká instalace nabízí pohled do životního stylu a každodennosti posledního majitele JUDr. Ladislava Seilerna (1886–1976) a jeho rodiny v první polovině 20.století. Prohlídková trasa je koncipována na základě přímého vypravování Ladislavovy dcery Marie Henrietty, roz. Seilern (1918–2008).

https://www.zamek-milotice.cz/cs

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *