Panenka z květináče

Autor

Ráda bych dnes přišla s tipem na netradiční dárek. Sama jsem se trápila a lámala si hlavu, čím potěším svou švagrovou k narozeninám, protože tradičním kosmetickým dárkům a nebo jedlým dárečkům jsem se chtěla vyhnout. A tato přírodní panenka zabodovala a vytvořit ji, nebyl úkol nikterak náročný. Věřím, že aspoň jednoho z vás tím mohu inspirovat a buď zkusíte vytvořit něco podobného pro sebe, abyste vydekorovali letní parapet nebo místečko u vchodových dveří či jím zkusíte potěšit někoho jiného tak jako já.

Na výrobu květináčových panáčků potřebujete:
Keramické květináče různých velikostí
Lýko
Knoflíčky, stužky
Akrylové barvičky
Lepidlo na keramiku nebo sekundové lepidlo
Klacík

Z květináčků se dají vytvořit nejrůznější panenky, panáčci ať sedící, stojící, ale také nejrůznější zvířátka. Fantazii se meze nekladou. Základem je vždy dobře spojit jednotlivé květináče. Pakliže tvoříme stojícího panáčka pak jeden květináč postavíme a jeho vrchní okraj potřeme lepidlem a na něj postavíme dnem vzhůru druhý květináč a necháme dobře zaschnout. Takto jednoduše vytvoříme základ tělíčka. Panenku naopak můžeme vytvořit pomocí dvou různě velkých květináčků pouze do sebe vložených a obrácených dnem vzhůru tak vytvoříme sukýnku. Nebo jen jako mě stačí jeden květináč dnem vzhůru na sedící panenku. Pak se připojují ruce a nohy (u stojících panáčků jen ruce 🙂 ) a to tak, že použijeme klacík, který si nastříháme na menší kousky, ovážeme jej lýkem a provlékneme skrz květináč.

Klacík nenecháme provléknout květináčem, ale využijeme jako „špunt“ odměříme potřebnou délku a stejným způsobem zafixujeme ke druhému květináči, buď k hlavě nebo k tělu. Tělo a hlavu opět slepíme lepidlem. Dekorujeme podle vlastní fantazie. Můžeme malovat akrylovými barvami, nebo můžeme využít i plastových nalepovacích očiček. Vlasy můžeme vytvořit z lýka, koudele nebo přízí.

A mám pro vás ještě jednu, ale ne moji vlastní inspiraci. Dovolím si zveřejnit fotku z jedné zahrádky na Mohelnicku, kterou jsme při svých výletech objevili. Mají tu také květináčové panáčky…..ale jaké :-). Krásné tvoření a radost z výsledných výtvorů.

2 comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *