Tip na výlet: Zoo Hodonín

Autor

Kdy na tento výlet? Ideálně tento pátek! Připravuje totiž pro návštěvníky speciální akci, bude totiž slavit „Den tygrů“! V Zoo Hodonín se v pátek 29. 7. od 13:30 hodin můžete těšit na komentované krmení tygrů, představení projektu Altaica zabývajícího se ochranou tygrů ussurijských, tygří vědomostní stezku a další doprovodný program.

 

Ale nejen v pátek samozřejmě. Zoo má otevřeno denně po celý rok. V průběhu prázdnin je to od 9 – 19 hodin. Jedná se o jednu z nejmladších zoo v republice, přesto je zapojena do mnoha kampaní, projektů na ochranu přírody a nabízí spoustu vzdělávacích a  doprovodných programů pro všechny generace. Kromě výše zmíněných tygrů můžete vidět také lvi v nezvyklé barvě a mnoho dalších druhů zvířat. Některá lze i krmit a hladit.

 

Je to něco málo přes rok, co se i zahradou prohnalo tornádo a nadělalo škody. I proto bychom měli toto místo podpořit návštěvně, finančně, aby se z přírodní pohromy dříve zoo vzpamatovalo. Aktuálně je z důvodu narušení statiky po tornádu uzavřen pavilon akvárií a z bezpečnostních důvodů je také uzavřena vyhlídková terasa.

Přesto nebo právě proto určitě návštěvu Zoo Hodonín neodkládejte a hurá na výlet!

https://www.zoo-hodonin.cz/

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *