Kam s dětmi? InFormujte se!

Autor

Kam se s dětmi vydat za zábavou a kulturou? Kde jim koupit výhodně a vkusně nakoupit? Kterou škol(k)u vybrat? Ve které restauraci mají dětský koutek? Některou z těchto „místních“ otázek možná občas řešíte i vy, máte-li doma nějakého potomka. Jakkoliv se Vám snažíme poskytovat hodně informací, toto je ryze oblastní záležitost. A že se do místního nejen kulturního informování můžete zapojit i Vy, o tom se dnes můžete přesvědčit.

Zaujal mě internetový facebookový projekt Kladno a okolí – pro rodiny s dětmi, který by mohl inspirovat i další místa/města. Vyzvídala jsem proto od autorky Hanky Šerákové více informací.

Proč jste se rozhodla založit web a FB profil s „rodinnými“ informacemi?

Už než se mi narodil syn, tak jsem hledala na různých diskuzích odpovědi na své otázky nebo informace a diskuze, kde se třeba „schází“ maminky právě z Kladna, aby si tam vyměňovaly své zkušenosti, či se mohly domlouvat na společná setkání u kávy v nějakém dětském koutku či na hřišti s dětmi. V diskuzích se pořád stejné dotazy (třeba právě na herny) opakovaly. Facebook mi přišel jako skvělý prostředek k takovému sdílení informací, jelikož tam už má svou registraci plno lidí a tak se informace třeba právě o akcích pořádaných pro děti, anebo vůbec možnosti kde a jak trávit volný čas, dostanou mezi velké množství lidí.

Facebook je akční médium, jsou aktivní i Vaši fanoušci?

Určitě bych byla ráda, aby se „fanouškové“ stránky přidaly do pomoci s aktualizací stránek. Ať už vkládáním foto z nějakého výletu na „zeď“ nebo posláním mně do mailu (hanka.sajtarova@volny.cz) nebo zmínkou o nějakém místu na Kladensku, kam rádi s dětmi chodí, abych je mohla vložit do alb i pro ostatní. Chtěla bych, aby stránky trochu „žily“, aby se tam lidé nebáli psát své komentáře, aby tam probíhala diskuze, i když jsou stránky spíše informačního charakteru. Musím poděkovat těm, co už mi pár tipů poslali. Díky, moc.

Jak a kde sháníte informace?

Informace sice sháním po internetu (na webových stránkách jednotlivých měst, obcí na Kladensku či zařízení, nebo hodně informací o akcích konaných na Kladensku získávám na stránkách Kladenského deníku, v Kamelotu či na stránkách Kladenského majáku), příp. v Informačním centru na Kladně, anebo i návštěvou konkrétních míst. Ale přeci jen jsou to záležitosti, které se líbí mě a nemusí se líbit třeba jiným lidem. Některé akce (či burzy oblečení) třeba nejsou tak známé a přitom mají co nabídnout pro širokou veřejnost. Třeba jako teď ta výstava hraček střediska Rosa v zámecké galerii – o akci jsem se dozvěděla jen díky uveřejnění informace o ní v Kladenském deníku.

Jaké jsou Vaše zájmy?

Pracovala jsem v cestovní kanceláři, takže mě baví hledání a navštěvování zajímavých míst, takže i možná proto, tato stránka vznikla. Stejně tak i ráda fotím, takže pokud ta určitá místa sama či s rodinou navštívím, vše „dostatečně“ zdokumentuji. Ostatní foto stahuji z webů, ovšem raději bych byla, aby v albech byly jen fotky ode mne a od „fanoušků“ stránek. Takže to je jedním z mých zájmů, druhým – asi větším – je pomoc pejskům v nouzi, pejskům bez domova – třeba hledáním inzercí či opět sdílením na facebooku původních či nových domovů. To se naštěstí hlavně prostřednictvím facebooku daří.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať množství informací i počet fanoušků nadále stoupá!

Výborný nápad, že? Podívat se pro podrobnosti i inspiraci můžete na FACEBOOKu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *