Minikurz hvězd – díl 2.: Třpytivé cípatky

Autor

Vítám vás všechny, kdo jste s námi začali minule tvořit, i úplné nováčky. Pevně věřím, že ti z vás, co to zkusili posledně, nedočkavě každý den zapínají počítač, najíždějí na portál Rodina21, protože prahnou po dalším návodu. Tak teď nastala ta chvíle a je to konečně tady. Perleťové hvězdy už jistě všichni zvládáte i se zavázanýma očima (to trošku přeháním), tak popojedem.

Tentokrát se vrhneme na nějaký nápad z té knížky, co jsem si koupila. Kniha nese název „Hvězdy z korálků“ a napsaly ji dvě ženy – Ulrike Hoffmannová a Claudia Bürgi-Knupová.

Dnes budeme potřebovat:
opět drátek o tloušťce zhruba 0,3mm a délce asi 75 cm
štípací kleštičky nebo nůžky
kulaté korálky
podlouhlé korálky ve tvaru olivek nebo kapek. Kdo takové nemá, nebuďte smutní. Můžete použít kulaté korálky, a místo jednoho podlouhlého navléknete 2 – 3 kulaté. Podlouhlé korálky – 18 ks o délce 8mm (kulaté 2x – 3x tolik)
Malé korálky – 18 ks
Barevné korálky – 6 ks
Korálky na konec cípu – 6ks (můžeme tam dát i stejné, jak už použité malé korálky – 6 ks)
Pokud použijete větší korálky, připravte si přiměřeně delší drát! Dá se sice ukončit a navázat, ale je to zbytečná práce.

Už posledně jste si to zkusily, tak jste o dost zručnější a popis již nemusí být tak polopatě. Tentokrát jsem dělala 3 hvězdy najednou, abych Vás inspirovala výběrem korálků. Jedna z nich je jen z kulatých korálků, ale postup je úplně stejný. Aby se to nepletlo, budu popisovat tu zlatou hvězdičku. Ostatní vidíte na fotodokumentaci. Na drát navlékneme postupně 1 zlatý podlouhlý, 1 malý, 1 zlatý podlouhlý, 1 malý, 1 barevný, 1 korálek na špičku cípu. Pak konec drátu prostrčíme opět barevným i malým korálkem. Oba konce drátu necháme stejně dlouhé.

Pak navlékneme 1 zlatý, 1 malý, 1 zlatý. Vezmeme druhý konec drátu a provlečeme posledním navlečeným zlatým a vznikne uzavřený kruh se špičkou. A máme první cíp hvězdy. Teď budeme navlékat na drát, co trčí na fotce směrem vzhůru.

Navlečeme 1 malý, 1 zlatý, 1 malý, 1 barevný, 1 na špičku cípu, zpět barevným a malým, od této chvíle nezapomeneme drát utahovat, aby byla hvězda pevná. Pak navlečeme 1 zlatý, 1 malý, 1 zlatý. Druhý konec drátu prostrčíme přes poslední zlatý, a máme 2 cípy.

Pokračujeme stále stejně, až máme 6 -ti cípou hvězdu. Konce drátu se snažíme provléci, aby čouhaly na cípech tak, jak to vidíte na fotce. To proto, že tam se dráty nejsnadněji ukončují. Zapomněla jsem vyfotit zlatou, tak snad nevadí, že to je růžovo-stříbrná. Pokud budete používat kapky (stříbrné), dejte si pozor, abyste nějakou nenavlékli naopak. Nevypadá to hezky, už se mi to taky povedlo a párala jsem to až k chybě.

Čouhající dráty omotáme okolo cípu asi 3x, a ustřihneme. Hvězdička je hotová.

Doufám, že se Vám tento typ hvězdy líbí, a že si to brzy zkusíte. Zase se pochlubte, jak se Vám to povedlo. Mám radost z toho, kolik Vás korálkuje!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/