Naše dovolená

Autor

Naše prázdninové cesty, či spíše před a po prázdninové, končí již dva roky v Itálii. Již několikrát jsme navštívili letovisko Rosolinu Mare. Rosolina Mare je poloostrov v severní části Itálie, ležící asi 70 kilometrů jižně od Benátek. Toto letovisko je známé především tím, že se nachází v přírodním parku Delta Pádu.

Cestovní kancelář, kterou využíváme my, dává na výběr tyto varianty. Zaplatit si dopravu autobusem, ubytování, včetně služeb, či pouze ubytování se službami nebo bez služeb. Naše rozhodnutí bývá ta nejlacinější varianta, objednání pouze ubytování v apartmánu bez služeb. Co se zde vůbec zahrnuje pod pojmem služby? Konečný úklid apartmánu a propůjčení ložního prádla. Konečný úklid apartmánu není zrovna závěr dovolené, o kterém sním, ale jeho velikou výhodou je, že po zametení a vytření všech prostor se nám nestává, že bychom na dovolené něco zapomněli. A to je určitě velké plus.

Další službou, kterou zde můžete využít, je půjčení ložního prádla. Jelikož cestujeme vlastním automobilem, tak pro nás není takovým problémem sbalit sebou jedno zavazadlo navíc s ložním prádlem. Ale protože jsme rodina pětičlenná, tak se snažím balit co nejšetrněji a dětem, jelikož to jejich výška zatím dovoluje, beru dětské povlečení. Deky, které používají Italové, se snadno přeloží a není problémem je vtěsnat i této menší cíchy. A velikost polštáře, které jsou umístěny v Italských apartmánech, je úplně shodný s velikostí dětského.

A proč nás láká právě Itálie? Je to zde jedno z nejbližších moří a pěkné dlouhé písčité pláže. A ta hromada jemňoučkého písku přímo vybízí k úžasným stavbám. (no, upřímně mě moc nevybízí, ale děti s manželem ano). Nejraději staví „vany“. Tvarují všechny možné tvary, zdobí mušličkami či bábovičkami, když nějaká větší vlna poboří jejich stavbu, ihned rekonstruují. Někdy si vybírají na stavění místečko přímo u moře, ale v případě větších vln staví radši nějaký ten kousek od moře a vodu si přinášejí v kyblíčkách. Já se sice staveb moc nezúčastňuji, ale vždy jsem v jejich těsné blízkosti, protože manžel se zde proměňuje v jedno velké dítě a já mám občas trochu strach, aby v zápalu budování nepřestal dohlížet na děti. Nejraději sedím v písku na pláži a nohy si nechávám omývat mořskou vodou a pozoruji úsilí zbytku rodinu postavit co nejúžasnější stavbu. Prostě idylka.

Naší velkou zábavou je skákání do vln. Této zábavě asi nejvíce podlehl náš synek. Jelikož si o sobě myslí, že již v celku dobře plave (opak je pravdou), tak jako „velký kluk“(začátkem prázdnin slavil 7-mé narozeniny) odmítal rukávky a vrhal se i do hlubšího moře. Občas mu sice nějaká vlna přelétla přes hlavu, ale jako správný kluk se nevzdával a dováděl, vždy pod dozorem, stále dál.

A zpět na pláž. Zde je totiž na plážích spousta atrakcí pro děti. Houpačky, prolézačky, ale i kolotoče, nafukovací hrady, skluzavky, velké trampolíny. Úžasná zábava, kterou jsme využívali nejvíce ve večerních hodinách.

A na závěr ještě upozornění, že zde sezona končí již 15.9. A to za každého počasí. I když je ještě úžasné sluníčko, tak zde začínají s úklidem na zimu. Postupně odvážejí všechny lehátka, slunečníky, ale i ty úžasná dětská hřišťátka z pláží.

Úvodní foto: pixabay.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *