Návrat do Zooparku Zájezd

Autor

Před rokem jsme Vám představili nové zvířecí místečko k výletům. Tato maličká zoologická zahrada si za uplynulý rok našla mnoho stálých příznivců a také jejím obyvatelům se u nich daří, protože se zdárně rozrůstají. Stejně tak se v zahradě stále něco nového staví, takže i tímto směrem se daří. Vstup do Zooparku je stále dobrovolný a jeho služby se rozrůstají. Pojďte to posoudit sami.

V Zájezdě jsme během uplynulého roku byli několikrát, a protože stále přichází s nějakými novinkami a vylepšeními, byla jsem zvědavá na podrobnosti a požádala o pár informaci, které mi za Zoopark Zájezd poskytla Aneta Ceplechová.

 

Velkým lákadlem pro malé i velké návštěvníky jsou nedávno narozené surikaty. Tři sourozenci se narodili 29.6. 2012, chvíli se schovávali, ale nyní již ochotně pózují, pozorují, hlídkují a užívají si svůj venkovní výběh.

Nejsou však jen surikaty novými obyvateli Zooparku.

Jaké další přírůstky se Vám za uplynulý rok podařilo odchovat?

Několik Lemurů kata, Lemura vari, Tamrína bělohubého, čtyři králíky divoké, tři kozy kamerunské, čtyři ovce quessantské a pět druhůchameleonů (Calumma parsonii, Chamaeleo wiedersheimi, Chamaeleo pfefferi, chameleon horský a chameleon čtyřrohý). A také velmi vzácný druh – Leguán modravý, což je první odchov v České republice!

O které druhy zvířat se zoo rozšířila od loňských prázdnin?

Jsou to ocelot velký, holoubek diamantový, lemur límcový, rys ostrovid, králík divoký a rehek bělokřídlý.

Aktuální novinkou je „Piknikárna“, kdy mají návštěvníci možnost udělat si v prostorách zoo piknik. Buď si mohou přinést vlastní vybavení, nebo si jej půjčit přímo v zoo. K dispozici mají piknikové deky, košíky, společenské hry, něco k počtení či potřeby pro kreslení. Z občerstvení v Zooparku nabízí pití a nanuky, zbytek si doneste podle svých chutí. Velice originální nápad!

Piknikárna je nový projekt, jak se v začátcích líbí návštěvníkům, využívají této nové služby?

Piknikárna je opravdu v začátcích. Zatím nám moc nepřálo počasí, ale pár spokojených návštěvníků již tuto nabídku využilo. Do budoucna chceme tento projekt dále rozšiřovat, chceme návštěvníkům nabídnout více služeb, návštěvníci si u nás budou moci pochutnat na občerstvení, které pro ně budeme čerstvě připravovat.

Zoo je stále ve výstavbě, pro jaká zvířata chystáte nové výběhy?

Aktuálně stavíme velkou voliéru pro rysy, několik voliérek pro drobné ptactvo a máme v plánu vybudovat výběh pro Kozy šrouborohé.

Děkuji, ať se Vám zaměstnancům i Vašim zvířecím obyvatelům daří!

A teď už vyražte do Zooparku osobně, určitě budete spokojeni. Věříme, že i Vy se tam budete rádi vracet! Více informací najdete na http://zoopark-zajezd.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *