Park Mirakulum

Autor

Naše dcera slavila 10. narozeniny, a tak jsme přemýšleli, jakou oslavu vymyslet, když dosáhla na tak většíoslavyhodný věk. Dort, buřty a kamarády mají každý rok, takže tentokrát to chtělo něco nápaditějšího. Věděli jsme, že chceme vyrazit někam na výlet. Někam, kde budou zvířata, pohyb i tvoření, což jsou věci, které má ráda. Po prozkoumání několika tipů, jež padly, jsme se rozhodli pro Park Mirakulum, a nemohli jsme zvolit lépe.

Park Mirakulum se nachází kousek od Lysé nad Labem a je vybudovaný v bývalém vojenském areálu Milovice, který po odchodu vojsk pomalu, ale s neúprosnou jistotou ohlodávání časozubem chátral. To se rozhodlo ale pár lidí změnit a nevyužité prostory přebudovali na velkou plochu zábavy. Ačkoliv jsme vyrazili brzy, abychom tam byli na otevíračku, už při našem příjezdu byla přilehlá parkoviště obtěžkána množstvím aut. Napadlo nás, že tam bude hlava na hlavě, ale díky rozloze parku, se ti lidé tak nějak rozptýlí, takže vám ta masová návštěvnost ani nepřijde.

Už na internetových stránkách jsme zjistili, že je zde mimo jiné podzemní bludiště, což děti lákalo nejvíc, takže to byla první věc, kterou navštívily. A potom ještě znovu a znovu a znovu. Vstupů a výstupů z podzemí je zde totiž nepočítaně, protože tyhle krtčí chodby vedou téměř všude pod parkem. Až sem pojedete, je dobré vzít si s sebou baterku. Pokud ale nemáte, netruchlete, koupit je můžete také u vstupu.

Hned jejich další cesta vedla do velkého dřevěného hradu, kde mohly šplhat, klouzat se a lézt podle libosti. Je v něm i klouzačka, která ústí přímo do již zmiňovaného podzemí. Pokud se sem vydáte, rozhodně doporučuji jim obléct něco, co vás nebude mrzet, že si ušpiní. Ideálním úborem jsou tepláky a tenisky. Ostatně tento úbor zvolte i pro sebe, pokud nebudete chtít zůstat nečinně stát na zemi.

Celý park je totiž takovým mega hřištěm pro děti i dospělé. Všechno je tu tak trochu větší než na běžných dětských hřištích – několik rozvětvených lanových center s množstvím nástrah,

velké trampolíny,

skvělé klouzačky,

obří houpačky,

i záludná opičí dráha. Mimochodem já, jakožto člověk náchylný k modřinám, jsem z ní měla modré nohy ještě čtrnáct dní potom, ale prostě jsem neodolala a šla bych i přesto zase 😀

Pokud vás někdy mrzelo, když jste byli s dětmi na hřišti, že za nás takové super průlezky a spol. nebyly, vyražte sem. Tady si můžete všechno prolézt a vyzkoušet i s dětmi.

Další, co lákalo hlavně našeho Mikyho, je přírodní bludiště. Zatím jsou stromky malé, ale až vyrostou, budete opravdu jako Harry Potter v Ohnivém poháru, protože i s malým keřovzrůstem nám dalo zabrat se z něho vymotat.

Když zatoužíte po troše klidu, můžete si zajít na lesní naučnou stezku, kde narazíte i na lesní zvířata a rostliny.

Zvířata, tentokrát ta domácí, si užijete i ve výběhu, kam můžete vlézt a nakrmit je připravenými pochoutkami.

Kluci a milovníci prehistorie ocení přednášky a projekce, které se v pravidelných intervalech konají v jednom ze sálů. Zde se dozví spoustu nových a zajímavých informací o dinosaurech i pravěku.

Nezapomíná se tu ani na ty úplně nejmenší, pro které tu mají Pigyland, což je menší hřiště, kde se bezpečně vyřádí na menších atrakcích bez velkých potřeštěných dětí.

Pořádají se zde i pravidelná představení. V den, který jsme zvolili, zde vystupovali kluci ze skupiny historického šermu nebo tak něco. Bohužel mě mrzí, že jsem zapomněla jejich jméno, protože byli vážně dobří. Naše Mína je milovnicí divadla a veškerých takovýchto vystoupení, takže i tohle si náležitě užila. Měli dvě představení, takže jsme byli jako středověká rodinka a náležitě si vychutnali jednu (ne)zdařilou popravičku lapky a pak také potrestání nepoctivého pekaře, kterého za šizení vymáchali v kádi. Docela jsem ho litovala, protože zase takové vedro nebylo.

Protože jde o vojenský prostor, samozřejmě můžete ochutnat i trochu z vojenských kratochvílí, a sice projížďku obrněným transportérem. Já a Mína jsme si tedy tuto zábavu odpustili, ale kluci si to fakt užili.

Co jsem ocenila, bylo to, že uvnitř parku nejsou žádné zbytečné stánky s nesmysly, ale opravdu jen občerstvení. Stánků s jídlem je tu ale zase dostatek, takže hlady a žízní trpět nebudete a každý si vybere to, na co má právě chuť. Dovnitř si ale můžete vzít i svoje jídlo nebo si tu uspořádat svojí grilovačku.

Pokud si chcete odvézt něco na památku, ani to není problém. Mají zde workshopovou dílnu, kde si můžou děti vyrobit triko, tašku a spoustu dalších věcí.

Jestli ještě nemáte naplánované výlety, Park Mirakulum vřele doporučuji. Přijeli jsme na dopoledne a odjížděli večer. Strávili jsme zde celý den, který nám neskutečně rychle utekl a děti i my dospělí, jsme se báječně vyblbli. Určitě se sem znovu vrátíme, protože chceme vidět i to nové, co zde právě budují nebo plánují.

Více o parku na http://www.mirakulum.cz/

Doma na ní ještě čekal dort. Je z naší oblíbené cukrárny a byl opět výborný

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *