Prázdninové akce v zoo Děčín

Autor

Návštěvy zoo patří již k tradičním cílům výletům a jejich obliba roste nejen o prázdninách. Pokud se i vy chystáte některou v létě navštívit, přinášíme vám tipy na prázdninové akce, které pro vás chystá zoologická zahrada v Děčíně.

Zoo odmění jedničkáře vstupem zdarma

Školní rok je u konce a děčínská zoologická zahrada se jako již tradičně rozhodla odměnit všechny pilné školáky, kteří se mohou pochlubit vysvědčením plným jedniček. Pokud jej donesou ukázat na recepci zoo či do Expozice Rajských ostrovů, dostanou vstup zdarma. Tuto výhodu bude možné využít po tři dny, akce platí v termínu od 29. června do 1. července 2018. Zoo je v těchto dnech otevřena denně od 8 do 19 hodin, Rajské ostrovy pak od 9 do 19 hodin.

Zoo Děčín zve na večerní prohlídky

Děčínská zoologická zahrada připravila na letní prázdniny sérii zajímavých večerních prohlídek. Tuto oblíbenou prázdninovou aktivitu nabízí dokonce ve dvou variantách. Na netradiční zážitky se mohou těšit jak rodiny s dětmi, tak dospělí. „Děti bude během návštěvy zoo provázet kromě lektora i některé z kontaktních zvířat. Prohlídka i výklad bude uzpůsoben dětskému návštěvníkovi a nebudou chybět ani ukázky přírodnin,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Dospěláci pak dostanou fundovanější výklad, a protože pro ně budou prohlídky začínat v pozdějších hodinách, budou moci zažít zoo při zcela jiných podmínkách, než na které jsou zvyklí při obyčejné návštěvě zoo. „V podvečer začíná být většina zvířat aktivní, je tedy velký předpoklad, že návštěvníci uvidí mnoho zajímavého. Na prohlídku doporučujeme vzít si s sebou pevnou obuv a baterku,“ doplnila Houšková. Prohlídky pro děti začínají vždy v 19 hodin, dospělácké pak ve 20.30 hodin. Na prohlídku je nutné se předem objednat. Lze tak učinit na tel.: 412 531 531. Služba je zpoplatněna (130,- Kč/ dospělý, 90,- Kč/dítě).

VEČERNÍ PROHLÍDKY ZOO PRO DĚTI
termíny: 13. 7. / 10. 8. 2016 vždy od 19.00 h

VEČERNÍ PROHLÍDKY ZOO PRO DOSPĚLÉ
termíny: 13. 7. / 10. 8. 2016 vždy od 20.30 h

Děti budou moci hned dvakrát za prázdniny přespat v zoo

Děčínská zoologická zahrada opět po roce dovolí nejmenším návštěvníků přespat v zoo. Oblíbenou akci s názvem Noc v zoo připravila hned ve dvou termínech. „Za denního světla zná zoo každý, ale jaké to je strávit ve společnosti zvířat celou noc? Jde o večer plný dobrodružství, roztodivných zvuků a netradičních zážitků. Odvážným dětem nabídneme tento nevšední prázdninový zážitek poprvé v pátek 20. července, podruhé pak o týden později, 27. července,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Akce se mohou zúčastnit děti ve věku od ukončené 1. třídy až do 15 let, nutné je však se předem přihlásit (tel.: 412 531 531), počet účastníků je omezen. Děti čeká spaní přímo v areálu zoo ve velkém stanu, soutěže, opékání buřtů, prohlídka zoo, bližší kontakt se zvířaty a spousta dalšího. Cena za jednoho nocležníka je 320 Kč a nutným vybavením pro přespání je vlastní spacák a karimatka. Dále zoo doporučuje s sebou baterku, oblečení dle počasí a pevnou obuv. Přespávačky v zoo začínají vždy v pátek v 18 hodin a končí v sobotu ráno v 9 hodin.

Komentované krmení zvířat je přes prázdniny každodenní záležitostí

S příchodem letních prázdnin spouští děčínská zoologická zahrada opět oblíbené ukázky komentovaného krmení zvířat. Budou probíhat denně v pevně stanovených časech a zajímavé informace o vybraných druzích zvířat podají návštěvníkům přímo ošetřovatelé. První ukázka komentovaného krmení odstartuje již v 9.30, poslední pak ve 13 hodin. „Doporučujeme pečlivě sledovat informační cedule u jednotlivých zvířat. Některé druhy budou chovatelé komentovaně krmit pouze některé dny v týdnu. Bude se to týkat například tapíra jihoamerického, vyder říčních, klokanů rudokrkých a mangust liščích. Zajímavosti o dalších zvířatech jako jsou mravenečníci velcí nebo makakové chocholatí pak bude možné vyslechnout každý den,“ upřesnila mluvčí zoo Alena Houšková.

9.30 h
• tapír jihoamerický: PO, ST, PÁ, NE
• vydra říční: ÚT, ČT, SO

10.30 h
• klokan rudokrký: PO, ST, PÁ, NE
• mangusty liščí: ÚT, ČT, SO

12.30 h
• mravenečníci velcí

13.00 h
• makakové chocholatí

UPOZORNĚNÍ: Z důvodu havárie na velkém mořském akváriu v Expozici Rajské ostrovy snižujeme s účinností od 26. června 2018 až do odvolání vstupné do expozice o 50%.

Nově platí tyto ceny:
Dospělí: 30,-
Děti: 20,-
Studenti, senioři: 20,-

Více na https://www.zoodecin.cz/

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na