Přijeďte si zalyžovat

Autor

Leogang je poklidná údolní vesnice, vzdálená pouhých 18 km od okresního města Zell am See, obklopená mohutnými horami, nad kterou se majestátně tyčí vrchol Birnhorn s úctyhodnými 2634 m nadmořské výšky. Skvělé místo k zábavě i odpočinku.

Z klidného rozjímání vás ovšem vyvede „čertovsky“ dobrá lyžovačka! Leogang je totiž součástí největšího rakouského lyžařského střediska Skicircus Saalbach-Hinterglemm-Leogang. Představte si dvě paralelní údolí s deseti vrcholy, které jsou navzájem propojeny důmyslným systémem lanovek a sjezdovek, umožňujících jízdu kolem dokola bez opakování byť jen jediné jízdy na téže lanovce.

Skicirkus, to je neuvěřitelných téměř devadesát sjezdovek všech obtížností, od nejlehčích terénů pro začátečníky až po ty nejtěžší, o celkové délce 200 km. 55 moderních lanovek a vleků je schopno za jednu hodinu na kopce dopravit více než 90.000 lyžařů.

Přímo nad Leogangem se sjezdovky rozprostírají pod vrcholy Grosser a Kleiner Asitz, v nadmořské výšce 800-1910 m. Jsou obsloužené moderními a expresními lanovkami s krytými a vyhřívanými sedačkami. S údolím jsou vrcholy spojeny hlavní kabinkovou lanovkou a skvělou, 5 km dlouhou, širokou, mírně zvlněnou carvingovou sjezdovkou ASITZ, která uspokojí i toho nejnáročnějšího lyžaře.

K bydlení jsme pro naše hosty připravili celkem dvanáct útulných, komfortně zařízených apartmánů v typických alpských domech Blueberry a Wildbach, kompletně zrekonstruovaných na jaře 2006 a na podzim 2009. Apartmány zahrnují celou škálu velikostí. Na výběr jsou od dvoulůžkových Strawberry a Gooseberry až po osmilůžkový apartmán Blueberry.

K relaxaci po celodenním sportování mohou naši hosté využít saunu, k setkání s přáteli společenskou místnost nebo zahradní posezení s grilem. Děti potěší nedaleké hřiště s dětskými atrakcemi. Přímo u obou domů jsou osvětlená parkoviště pro auta našich hostů, na nichž lze pohodlně parkovat. Pro uschování sportovního vybavení je připravena místnost se stojany pro kola a lyže a s vyhřívaným sušákem bot. Oba domy – Blueberry i Wildbach – jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro větší skupiny, a v neposlední řadě i k uspořádání firemních konferencí a seminářů.

V zimních měsících naši hosté ocení bezplatný SKIBUS, zastavující v těsné blízkosti domů, který je za pár minut dopraví k lanovce ASITZ, tedy přímo do lyžařského cirkusu Saalbach-Hinterglemm-Leogang. V něm na 200 km perfektně upravených sjezdovek mohou zažít neomezenou radost z lyžování, velmi rychle zapomenou na stres všedního dne a plnými doušky si užívají krásné zimní přírody. Jako doplněk k lyžování je možno vyzkoušet večerní jízdu na sáňkách, zimní turistické výpravy s horským vůdcem, bruslení, metanou, koupání v krytých bazénech…, zkrátka vše, co ke správné zimní dovolené patří.

Leogang je letní ráj pro děti! Nebo jinak řečeno – zde vládnou děti a kolem nich se točí celý svět. Pestrá nabídka programů pro děti uspokojí jakékoliv nároky malých hostů. Připraveny jsou ukázky pečení chleba a výroby sýra, hrnčířské kurzy, rýžování zlata. Zábavní parky a atrakce, koupání v jezerech, divoká jízda na letní sáňkařské dráze, nekonečné a hlavně bezpečné cyklostezky, procházky divokou přírodou, to vše jsou aktivity, při kterých se vaše děti nebudou nudit. A rodiče? Ti budou spokojeni také. Jednak proto, že si budou moci sami odpočinout, ale hlavně proto, že budou mít radost z radosti svých nejmilejších.

Letní dovolenou Vám zpříjemní stovky kilometrů nenáročných cyklostezek protínajících Leogang a blízké okolí. I v těch nejparnějších letních dnech se můžete ochladit poblíž nejníže položeného ledovce v Evropě, který po staletí leží na úpatí hory Birnhorn s úctyhodnými 2634 m výšky. K aktivnímu odpočinku láká bikepark, lanové centrum, letní sáňkařská dráha, tenisové kurty, koupaliště, golfová hřiště… Můžete vyzkoušet adrenalinový rafting, kaňoning, paraglaiding nebo naopak uklidnit svou mysl při rybaření a houbaření. Ale o tom někdy příště.

Více informací zde www.leogang.cz

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na