Rybičky, rybičky, diváci jedou!

Autor

Máte doma milovníky zvířat? Stýská se Vám po moři? Máte rádi tropy? Chcete vidět něco opravdu veselého a barevného? Vyražte do Hradce Králové na ryby! Lovit je lze, ale jen fotograficky.

Obří akvárium je „indoor“ zážitek pro lidi všeho věku, přenesete se na chvíli do jiné části světa, přenesete se do tropů, ale hlavně do podvodního světa, kdy vám – bez ohrožení – krouží nad hlavou i z ostatních stran ryby různých druhů, velikostí a barev. Starší děti se pak mohou dozvědět spoustu informací. Mlsálci se občerství v kavárně. Milovníci suvenýrů si pořídí něco na památku.

Ale Hradec toho má víc a tak jen naťukneme pár věcí v okolí blízkém. Protože jestli budete mít hezké počasí, doporučujeme se procházkou vydat k řece a přes ni. Tady nás čeká Hučák, vodní elektrárna – nazývaná dnes jako secesní unikát na Labi – vyrůstala na levém břehu řeky na 157. říčním kilometru. Architektonicky skvěle zvládnutá stavba vznikala v období, kdy charakteristickou tvář Hradce Králové začali utvářet architekti takového věhlasu, jakým byl například Jan Kotěra. Secesní charakter stavby, který navrhl prof. arch. František Sander, byl později doplněn časnou modernou, v jejímž stylu byly řešeny provozní budovy. Stavbu betonového mostu se segmentovým jezem v roce 1911 provedl ing. František Jirásek ve spolupráci s prof. arch. Sanderem.

Kousek od akvária je také jednak venkovní cvičiště a jednak centrum města, kde mimo jiné můžete tréninkově vyšlapat na renesanční Bílou věž, která je se 72 metry nejvyšší dominantou města. Z ochozu můžete vidět nejen Hradec Králové, ale i vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Stačí, aby Vám přálo počasí.  Vevnitř se opět můžete dozvědět více díky LED panelům umístěných v jednotlivých patrech. A zvon, pod kterým procházíte, vás jistě také nenechá chladnými. 

Více najdete zde:
https://www.bilavez.cz/, http://www.obriakvarium.cz/

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *