Sněhulák, který neroztaje

Autor

Kdy jsem naposledy stavěla na Rodině21 sněhuláka? Aha, už vím. Bylo to v roce 2014 v článku K zimě patří sněhuláci. Myslím, že nastal čas postavit sněhuláka dalšího, a tím vám dokázat, že vejdunky z vajec nepatří pouze k velikonoční výzdobě.

Pro výrobu sněhuláka jsem si připravila 3 vejdunky z bílých vajec, špejli, kousek samolepicí tapety, cca 20 cm širší stuhy, vatu, kartonovou ruličku z papírových utěrek, kousek červeného a černého tvrdého papíru. Dále jsem potřebovala děrovačku, nůžky a lepidlo.

Děrovačkou jsem vycvakla z černého papíru oči a knoflíky, z červeného papíru jsem vystřihla sněhulákův nos a vše jsem přilepila běžným lepidlem na vejdunky.

Hrnec na hlavu jsem vyrobila ustřižením kousku ( v délce 3,5 cm) ruličky z utěrky, který jsem polepila růžovou tapetou a další kousek tapety jsem použila na ucho hrnce – viz foto. Vejdunky jsem navlékla na špejli.

Špejli jsem upravila na potřebnou délku. Stuha sněhulákovi nahradila šálu (lze i bez ní a naopak – ti šikovní mohou šálu uplést). Ve finále jsem sněhuláka zasadila do květináče a doozdobila sněhem – vatou.

 Můžu se zaručit, že sněhulák neroztaje.

2 comments

  1. Je fakt, že vyfouklá vajíčka mám spojená s Velikonocemi a použít je na sněhuláka by mě nenapadlo. Dobrý nápad 😉

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/