Zájezd do Zooparku Zájezd

Autor

Vím, trochu prvoplánový nadpis, ale někdy to člověku nedá. Stejně jako se nedá nezamilovat do této nevelké Zoo kousek u Prahy. V krásném prostředí, s příjemným personálem a rozkošnými zvířecími obyvateli. Zoopark je nejmenší zoologická zahrada klasického typu v České republice, a přesto toho má pro návštěvníky spoustu k vidění. S rodinou jsme se vydali do Zájezdu podívat, a poté jsem ještě krátce vyzpovídala paní Karinu Fraňkovou, která se v Zooparku stará o marketing a PR.

Pár kilometrů od Prahy směrem na Slaný je malá vesnička, která v sobě skrývá velkou přírodní krásu v podobě Zooparku. Není velký problém jej najít, šipky Vás dovedou až na místo. Projdete branou, kde je vstupné dobrovolné a kde si můžete koupit turistickou známku, nebo třeba oblíbené zvířátko v plyšovém provedení. Nyní se již pojďme vyptat na místní obyvatele, prostředí i plány.

Na co byste návštěvníky do Zoo nalákala?

Naší specializací je hlavně příjemné prostředí pro všechna zvířata i návštěvníky. Naše zoo je výjimečná v tom, že se u nás můžete cítit jako na vlastní zahradě, sednout si na deku a odpočívat, děti tu mají připravené pastelky a mohou si kreslit. V první části patří mezi nejoblíbenější lemuři, malé drápkaté opičky a surikaty.

Máte i dětskou zoo, s kým se tu mohou děti osobně potkat?

Dětský koutek máme v druhé části zoo U velblouda Áji. V koutku jsou malé kozy, morčata a králíci. Pro kozy si u nás návštěvníci mohou koupit speciální krmení.

Právě velbloudice je ze Zoo asi nejviditelnější, i mediálně. Rozhodně je u nás největší. Byla první obyvatel této části zoo, proto po ní nese i jméno. Zatím je ve výběhu sama, ale plánujeme jí pořídit partnera a snad pak skupinu i rozšířit o potomky. Je hodná, ale samozřejmě není dovolené ji krmit a hladit. Nově se také Ája stala tváří turistických známek.

Jaké jsou teď Vaše plány, co chystáte v Zoo nového?

Hlavně potřebujeme sehnat finance na stavbu parkoviště a příjezdové cesty k němu. Jak jsme již prozradili, plánujeme také přikoupit partnera naší velbloudici. Vzdálenějšími plány je stavba například expozic pro krásné mandrily a rysy ostrovidy. Novinky jsou u nás skoro pořád a pokud o ně nechcete přijít, nejlepší je jezdit k nám třeba každý týden. (úsměv) Nejaktuálnější informace také dáváme na naše facebook stránky a na web.

Moc děkuji za odpovědi i krásný zážitek, ať se Vám v Zooparku i nadále daři!

 

P.S. Facebookový odkaz najdete ZDE a webové stránky TADY. Obojí je velice aktuální a akční, posuďte sami!

Na výlet je vhodné jet i s kočárkem, všude se s ním dostanete. Jak již bylo řečeno v rozhovoru, Zoo má dvě části. První je u parkoviště (u vstupu je také pískoviště, to může děti také zaujmout), do druhé – velbloudí – se jde přes vesnici a je to taková příjemná procházka. Bylo velice zábavné hledat v expozicích chameleony, kterých je v Zoo několik druhů. Úžasné byly i opičky, ty mají u rodiny kosmanů od 26.7. nový přírůstek. Pobavili a zapózovali i mí oblíbení lemuři. Popravdě můžu těžko vyjmenovávat dál své oblíbence, z článku by se stal dlouhý seznam. No, ještě přidám karakala, aby mu to nebyla líto.

Moc se nám také líbili klasicky surikaty, opět byla vždy jedna na stráži. Jako by hlásila: Otevřeno je denně od 9 – 18 hodin, ale lze se domluvit i na jiných časech.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *