Aprílové absurdity

Autor

Jsou zprávy, které nás překvapí svou absolutní nesmyslností. Dnes je 1. dubna, tedy den, který jsme si zvykli nazývat Aprílem. V tento den nic není nemožné, a proto jsme si pro vás připravili pár takových absurdních zpráv. Jak si stojí v reálu? O tom můžete vést spory v komentářích.

1. Že je internet velkou konkurencí klasické pošty, o tom nepochybuje snad nikdo. Lucemburský poštovní úřad se s tímto faktem ale nehodlá smířit a připravuje pro své zákazníky novinku, jež má alespoň trochu výhodu internetu zmínit. Od příštího roku se tak Lucemburčané můžou těšit na zcela novou službu, kterou jsou kopie posílaných dopisů. Pokud tedy chcete více lidem poslat stejný text dopisu, stačí, abyste na obálku napsali všechny požadované adresy, a lucemburská pošta už rozeslání všem zajistí, a to bez porušení listovního tajemství.

2. Když se řekne marihuana, většině lidí ihned naskočí barvy červená, žlutá a zelená coby národní barvy Jamajky. Opravdu zde marihuana roste jako plevel a místní lidé ji v hojné míře konzumují. Možná vás tedy překvapí, že užívání marihuany je v této zemi protizákonné.

3. Vzhledem k tomu, že se české vládě nedaří vybírat daně tak efektivně, jak si předsevzala, chystá Ministerstvo financí zcela novou daň platnou pro všechny občany ČR. Jde o tzv. daň z používání majetku ve vlastnictví státu. Od roku 2017 tak všichni budou muset podávat přehled o tom, v jaké míře a jak často využívají např. silnice, chodníky, školy, zdravotnická zařízení, lavičky v parcích a mnoho dalšího. Přehled bude nutno podávat do konce března a příslušné formuláře budou na pobočkách finančních úřadů.

4. Čím dál víc lidí bojuje proti brutalitě v počítačových hrách s odůvodněním, že tyto podporují v hráčích násilí. Vláda v Thajsku tyto apely vyslyšela a zavedla zákon, který stanoví, že v případě prokázání vraždy v počítačové hře budete odsouzeni stejně, jako byste zabili někoho ve skutečném životě.

5. Jedním ze svatebních zvyků je bezesporu házení rýže. Tato tradice má symbolizovat spršku štěstí pro novomanžele. Přesto je i tato kratochvíle některým lidem trnem v oku. Tak jako například ve španělském městečku Cádiz, kde tuto činnost dokonce zakázali místním zákonem. Důvodem pro tento zákaz je nejen to, že rýže lákala množství vrabců a holubů, ale také se údajně na ní někteří lidé zranili.

6. Patříte k nudistům a chodíte doma rádi nazí? Pak si dejte pozor, pokud navštívíte kanadský Montreal. Pokud jste doma, můžete se pohybovat po svém příbytku nazí, jak uznáte za vhodné, ovšem pokud byste v tomto městě chtěli nazí také vařit či připravovat pokrmy v kuchyni, oblékněte se. Za toto chování vám zde hrozí pokuta v přepočtu až 200.000,- korun, případně půlroční vězení.

7. V australském Perthu dlouho bojovali s přemnoženou populací klokanů. Nakonec jednu ze spedičních firem napadlo, jak tuto zdánlivou překážku proměnit ve svůj prospěch. Vybraní klokani byli rok podrobeni výcviku, který zahrnoval zapamatování vybraných tras. Dnes už tito klokani doručují po Perthu zásilky. Pro případ, že by zabloudili, jsou všichni vybaveni čipem s GPS.

8. Máte rádi zvířata? Někteří lidé je ovšem mají rádi poněkud více než je pro většinu populace myslitelné. Přesto v některých zemích zoofilům vycházejí vstříc. Například v Libanonu může mít muž legálně pohlavní styk se zvířaty, ovšem jen za podmínky, že je zvíře opačného pohlaví.

9. Že je vysoká hladina cholesterolu zdraví škodlivá, je dnes už jasný fakt. V některých zemích se proti tomuto zdravotnímu strašáku rozhodli radikálně bojovat. Ve Švýcarsku vyšel nově zákon, který trestá nejen výrobce, ale i konzumenty potravin, které hladinu škodlivého cholesterolu zvyšují. Od 1. ledna 2015 si tak v této zemi můžete vykoledovat až pětiletý trest odnětí svobody coby výrobce a až tříletý trest jako konzument těchto výrobků.

10. Není jistě pro nikoho překvapením, že plošně si české děti vedou velmi špatně v testech matematických znalostí. Protože se matematické dovednosti nijak nelepší, připravuje tým kolem ministra školství návrh, aby matematika zcela vymizela ze školních osnov na 2. stupni ZŠ. Dle tohoto návrhu by dětem mělo postačit umět sčítat, odčítat a znát malou násobilku. Ministerstvo si od tohoto kroku slibuje větší spokojenost dětí i učitelů, a především lepší znalosti předepsané látky díky prostoru pro jeho procvičování.

HádejteŘešení
Jsou to všechno absurdity? Určitě ano. Některé z těchto tvrzení jsou však pravdivá, konkrétně tři z těchto zpráv pravdivé jsou. Které? 
Správně jsou: 2, 5, 8

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *