O číslech a numerologii

Autor

Jsou pro vás čísla jen otravnou matematickou záležitostí nebo si myslíte, že mají hlubší význam? Spatřujete ve svém datu narození specifický obraz vaší osobnosti nebo je to pro vás jen spleť číslic, která vám připomíná, jak rychle stárnete? Jistě jste už někdy slyšeli o metodě, která se právě interpretací čísel a jejich významů zabývá. Pokud se chcete s numerologií seznámit blíž nebo si jen rozšířit obzory, pojďte se mnou nahlédnout pod její pokličku. Vyzpovídala jsem pro vás numeroložku Danu Kupcovou, která mi ochotně zodpověděla mé dotazy.

Co je vlastně numerologie? Na jakém principu funguje?

Na to je řada odpovědí. Od těch, které ji řadí k věšteckým metodám jako je astrologie nebo Tarot až k těm, podle kterých je to naprostá blbost. Mně vyhovuje interpretace, podle které je numerologie užitečná a neškodná metoda sebepoznání a sebezdokonalování a pomůcka k orientaci v životě, partnerství a při řešení problémů, se kterými si člověk neví rady a zdravý rozum ho nechává na holičkách.

Jednotlivá čísla 0-9 mají podle numerologie i nenumerický obsah. Vyjadřují určité vlastnosti, charakteristiky nebo ještě lépe rozdílné typy energie, které (v případě data narození) ovlivňují povahu a rozhodování člověka a tím i to, jak v životě reaguje na různé situace, jaký má systém priorit, jakými lidmi se obklopuje. Osobně dávám přednost civilní interpretaci, protože nemám žádné duchovní ani věštecké schopnosti, jsem spíš racionální typ a všechno co o numerologii vím, jsem nastudovala z knih a ověřila si praxí.

Jak dlouhou má numerologie tradici a jak jste se k ní dostala Vy?

Podle různých pramenů se počátky numerologie tradují už u starých Egypťanů. Je součástí čínského filozofického sytému I Ťing, objevuje se v židovské Kabale. Starověký řecký filozof a matematik Pythagoras byl přesvědčen, že pomocí čísel lze vyjádřit vesmírný řád a harmonii. Souvislosti s numerologii najdete v Tarotu i v astrologii.

Já se numerologií zabývám více než dvacet let a dostala jsem se k ní prostřednictvím knížky, která se mi náhodou dostala do ruky. Bylo to v nemocnici, nudila jsem se tak jsem to začala zkoušet. Zdálo se mi to příliš jednoduché a primitivní, aby to mohlo fungovat. Zkoušela jsem data narození členů rodiny přátel. Moc to nefungovalo, protože jsem do toho pořád montovala své představy o nich a snažila se je na ta čísla napasovat. Taky jsem toho věděla málo. Pak jsem nějaký čas loudila data narození od lidí, které jsem znala jen zběžně a ptala se na jejich názor. Vyhledala jsem si další literaturu a začala se učit. Z různých systémů jsem si nakonec vytvořila svou vlastní interpretaci, která mi vyhovuje a také vlastní etická pravidla. Souběžně jsem začala dělat numerologické portréty známých osobností, protože tam bylo možné konfrontovat výsledky s tím, co se o nich člověk dočetl a dozvěděl. Teprve před nějakými čtyřmi, pěti lety, jsem našla odvahu nabízet numerologické poradenství.

Dá se říct, že je nějaké číslo ideální nebo naopak komplikované?

Ne, to nedá. Každé číslo má svou charakteristiku, která někomu může připadat příjemná, někomu naopak. Skutečné poznatky vznikají až kombinací čísel. To máte, jako když pečete koláč. Mouka, vejce, cukr, máslo. Každá potravina má svou chuť. Někomu chutná, někomu ne. Teprve když je smícháte dohromady, dopracujete se k nějakému výsledku. A záleží především na poměru, v jakém je smícháte. U čísel je rozdíl v tom, že jejich kombinace jsou předem dané, takže vy je jen čtete a interpretujete. A podle mě je právě ta interpretace nejdůležitější. Tak teď nevím, jestli jsem to s tím pečením trochu nezamotala. Ale tak nějak to funguje.

A jak je to v partnerství? Jsou čísla, jejichž soužití bude složitější nebo na druhé straně tzv. procházka růžovou zahradou?

Ano, v partnerství to docela funguje, protože tady už se vlastně dávají dohromady různé, často protichůdné ingredience. Ale zase jde o určité tendence, šance, předpoklady, ne o jednoznačné předpovědi.

Pokud by se letos někdo rozhodl pro svatbu, jaké datum je vhodné a kterému by se měli budoucí novomanželé vyhnout?

Takhle se to říci nedá. Potřebovala bych vědět aspoň měsíc, o kterém uvažují nebo dva, a pak jim nabídnu různá data a vyloučím ta, která dávají menší šanci. Obecně se dá říci, že pro svatbu se moc nehodí dny, které mají dominantní energii jedničky, osmičky, nebo devítky, protože to jsou čísla individualistická. Lepší jsou dny, které ovlivňuje dvojka, čtyřka nebo šestka. Ale je k tomu třeba vzít v úvahu také data narození partnerů. Jinak je výsledkem něco takového, jako jsou horoskopy v dámských týdenících.

Těm nevěříte?

Ne.

Jsou nějaké obecně rozšířené fámy o numerologii, které byste vyvrátila?

To nevím, to byste mi musela nějakou fámu nabídnout.

Tak třeba, že numerologie je věštírna, která si hraje se životy. Připadáte si jako hráčka se životy?

Ne, naopak mám velký strach z toho, že by to tak někdo mohl brát. Vyhýbám se takové interpretaci numerologie. Dost mě děsí představa, že by ji někdo mohl brát osudově. Velmi dobře si uvědomuji, že vstupuji do života lidí, které vůbec neznám, nevím nic o jejich životní situaci a problémech.Stanovila jsem si určité meze, které nepřekračuji. Nepřijímám dotazy, které se týkají zdravotního stavu, očekávání miminka a nedělám rozbory nezletilých dětí pro jejich maminky. Považuji to za neetické. Nedělám kategorické soudy a předpovědi a pořád dokola opakuji, že nevěštím budoucnost, jen interpretuji řeč čísel a odkrývám souvislosti mezi nimi.

Náš web byl oficiálně spuštěn 28.5.2010. Jakou má z pohledu numerologie vyhlídky?

Tohle datum bylo ovlivňováno energií čísla devět. To je číslo intelektu, duchovní stránky života, hledání životních pravd, velké odpovědnosti, záliby ve shromažďování informací. Není příliš praktické, nefandí obchodu a vydělávání peněz.

Tak si to přeberte. Neumím nabízet hotová vysvětlení a řešení. To už považuji za spekulaci. Konečná interpretace je vždycky na tom, koho se týká. Já jenom ukazuji tendence, možnosti a úskalí.

Děkuji Vám za rozhovor, přeji spoustu spokojených klientek a klientů a hodně štěstí v osobním životě.

Více se o numerologii a numerologických rozborech dozvíte na http://www.numerolozka.cz/

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na