Pravidla přežití

Autor

Nedávno jsem uvažoval, zda bych přežil, pokud by na planetě Zemi vypukla zombie apokalypsa a mohu s klidem říct, že nějaký ten pátek bych vydržel. Myslíte, že byste přežili? Můžete to jednoduše zjistit. Připravil jsem si totiž pro vás seznam pravidel, která musíte dodržet, abyste takovou zombie nákazu přečkali.

1) Hlad a žízeň

Co nejdřív navštivte nejbližší obchod a nasbírejte, co nejvíce zásob poberete. Hlavně jídlo, které se rychle nekazí, to znamená, berte konzervy. Nevyplatí se vybírat si, berte co je, dokud můžete. Kašlete na ovoce, salámy a podobné rychle se kazící věci. Také si naberte hodně, opravdu hodně vody. Bude se hodit, věřte mi.

2) Zlaté stránky

Co nejdřív si sežeňte něco, čím snížíte riziko toho, že vás zombie kousne. Osobně bych doporučil sehnat zlaté stránky, otevřít je v polovině, vložit do nich ruku a zafixovat to nějakou páskou. Ta nejlepší je po anglicku, Duct tape, neboli Pik-Pak. Pro jedince, jež netuší co že to vlastně je, je to taková ta stříbrná páska, kterou najdete v každém americkém filmu. Věřte mi, že takovou haldou papíru, jakou mají zlaté stránky jen tak něco nepronikne a zoubek i toho největšího jedlíka mezi nemrtvými tedy vaše maso neochutná.

3) Osvětlené zvuky

Snad každé malé dítě vám řekne, že zombíky lákají tři věci, a sice maso, světlo a hluk. Znamená to tedy, že se musíte chovat co nejtišeji a moc nesvítit. To však neznamená, že nemůžete mít baterku, jen ji musíte používat ve správných chvílích. Těchto zombie choutek se dá ale využít i ve váš prospěch, například na různé pasti. Když totiž někam umístíte nad zakrytou jámu neustále pištící alarm, dříve nebo později ho zombie najdou. A jelikož je inteligence zombie přirovnatelná tak možná k betonovému sloupku, co si postavil váš soused u plotu, tak si pasti nevšimnou a pokud k ní umístíte i kus masa, tak je úspěch zaručen.

4) Odplata

V apokalypse platí, čím delší, tím lepší. Nemluvím nyní o něčem, z čeho by měli muži komplexy, ale o pořádné zbrani. Ať už vyrobená nebo kradená, vždy poslouží dobře. Hodí se hlavně zbraně sečné a bodné, jako kopí, mačety, meče, nože a tak podobně. Samozřejmě že střelné zbraně se šikne také mít, každopádně čím tišší tím lepší, protože to poslední co potřebujete je, že kvůli jednomu zombíkovi se na vás vrhne celé stádo. Takže ze střelných zbraní je dobrá například kuše a luk, nebo jakákoli pistole s tlumičem.

5) Kdo uteče, vyhraje

Fyzička je něco, co vám zde nesmí chybět. Pokud si totiž neseženete žádnou zbraň a vrhne se na vás jeden z těchto hnijících individuí, musíte zdrhnout. Výhoda je, že zombie jsou většinou velice pomalé a tak není prakticky problém jim utéct. Pokud se navíc dostanete za kovový plot nebo zeď, jsou bezbranné, jelikož je nenapadne přelézt překážku držící je od oběda.

6) Přesné míření

Zatímco spousta lidí by vám řekla, že je prakticky jedno, kde zombie zraníte, já vám říkám opak. Pokud totiž zombíky zasáhnete do ruky, nohy nebo je například probodnete, pouze je to zpomalí. Cílová oblast je tedy hlava neboli sídlo mozku. Mnoho lidí totiž netuší, že právě mozek je místem, které je zodpovědné za onu nemrtvost. Tudíž jako zbraň doporučuji sekeru, ta má totiž nejlepší průnik. (Tato zkušenost pramení čistě ze zájmu o téma, čili her a filmů, nikoli z vlastních testů.)

7) Hra na schovávanou

Sežeňte si co nejdříve úkryt. Pro přežití přes den bych doporučil nějakou jeskyni, i když přes den se budete spíše pohybovat po okolí, ale na noc je doporučeno vylézt někam výš, kde se v klidu vyspíte. Jsou i tací, kteří vyšplhají na strom a přivážou se k větvi, aby nespadli. Každopádně musíte být na místě, kam se nedostanou, jinak je totiž vysoká pravděpodobnost toho, že vás sežerou.

8) Místo

Právě jsem vám řekl, že si musíte sehnat bambilion věcí a ty musíte někam dát, že jo. Takže ideálně to chce opravdu velký batoh, do kterého to všechno schováte. Zde bych doporučil navštívit nějaký outdoorový obchod. Čím větší, tím lepší. Opět

9) Bez přátel

I pokud byste se dostali do nějaké skupiny, kterých bude určitě mnoho, nikdy se nemůžete spolehnout na nikoho, kromě sebe. Nespoléhejte tedy na to, že vás někdo bude hlídat. Všichni totiž budou mít dost starostí se záchranou vlastního pozadí.

10) Mimo civilizaci

A konečně, držte se mimo město, tam je totiž největší frekvence zombíků vůbec. Nejlepší tedy bude, když se schováte někde v lesích, nebo tak někde. Pokud vás však představa much a komárů děsí, utábořte se někde ve vyšším patře, s únikovou cestou a zataraste každou možnou cestu, kterou by vás někdo z nich mohl navštívit.

Toť vše. Já doufám, že nyní už nás bude víc, kteří přežijeme zombie apokalypsu, a také doufám, že vám to bylo k užitku, pokud by vás napadlo nějaké další pravidlo, nezapomeňte se zmínit v komentářích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *