Boty na věčnost

Autor

Protože seriál o historii odívání zaznamenal mezi čtenáři veliký ohlas, rozhodla jsem se na všechny tyto díly volně navázat dalšími články. Ani tentokrát se nechci od minulosti tak úplně odpoutat, ale naopak, ráda bych právě v historii hledala a nacházela inspiraci pro módní trendy současné. Když zapátráme a trochu se rozhlédneme kolem sebe, nalezneme mnoho námětů.

Těší mne, že vám dnes mohu představit jedinou společnost v Evropě zabývající se výrobou, nákupem a prodejem ručně šité obuvi, která vychází z tradičních mnoha sty lety prověřených zkušeností řemeslníků starého Egypta, Řecka, Indie a s těmito zeměmi stále úzce spolupracuje. Pojďme se seznámit se společností FARAON sandals.

STARÝ EGYPT

Chudina a otroci chodili ve starém Egyptě převážně bosí. Jediným typem obuvi, který se v tak horkém klimatu uplatnil, byly sandály, proto získaly oblibu právě sandály z papyru nebo z kůže, prošité papyrovým provázkem. A protože víme, že staří Egypťané velmi uctívali symboly, nepřekvapí nás, že např. vedení provázku mezi prsty (palcem a ukazovákem) a dále po nártu představuje symbol – tzv. Nilský kříž, symbol věčného života.

Boháči a zejména faraon nosili drahé sandály zhotovené z cedrového dřeva a kožených provázků. A proč „boty na věčnost“? Na víko rakve zesnulých faraonů se pokládaly sandály, umisťovaly se nad nohy mumie faraona. Údajně měly posloužit k pohodlné chůzi vládce v jeho následujícím životě. Řemeslníci, kteří zhotovovali sandály, se stali velmi oblíbenými a vyhledávanými umělci.

 

SANDÁLY DNES

Dodnes je tento typ obuvi vyhledávaný především v státech tropického a subtropického pásma, právě tyto země patří mezi špičky v oboru zhotovování lehkých, prodyšných bot. Sandály se uplatní i v mírném klimatu, každý z nás po nich v horkém létě rád sáhne. Nynější sandály už nejsou jen kopiemi těch dávných, ale odráží požadavky a rozmanitý vkus klientů.

Ideálním a stále žádaným materiálem pro výrobu obuvi obecně (což platí v neposlední řadě pro výrobu sandálů) je kůže. Přednosti kůže jsou nesporné: pevnost, prodyšnost a pružnost. I po mnoha letech nošení jsou sandály měkké, pohodlné a pružné.

Sandály po 15 letech nošení

Společnost FARAON sandals se inspiruje posláním starých egyptských řemeslníků – produkuje boty na věčnost. Obuv, kterou nabízí, můžeme nosit dlouhá léta. Nic neztrácí na komfortu a kvalitě.

A nyní předávám slovo paní Gabriele Bělohlávkové, jednatelce společnosti FARAON sandals, s.r.o.

„Na našem trhu jsme teprve od března roku 2011. Těší nás, že jsme s naším sortimentem jediní v celé Evropě a že zde nikdo jiný takové zboží nevyrábí, ani neprodává.

Všechny naše sandály jsme pojmenovali podle jmen skutečných faraonů. Doba faraonů a tehdejší odívání mne velice fascinuje pro svou absolutní praktičnost, pohodlí a jednoduchý vkusný styl. Již tehdy používali výhradně přírodní materiály a to všechno jsou priority, které se snažíme udržet i my v naší nabídce.

Zákazníkům nabízíme zboží v kamenné prodejně, na e-shopu, na spoustě historických městských slavností a trhů, ale i způsobem praktických dárkových poukazů. Během krátké doby jsme navíc navázali spolupráci s mnoha e-shopy s módními doplňky, oděvy a obuví, kteří svou vlastní nabídku zpestřili o naše výrobky, čímž na své stránky přivedli spousty dalších, nových zákazníků. Velkoodběratelům do jejich prodejen a e-shopů nabízíme sandály za velmi výhodných cenových podmínek. Jsme plátci DPH.

Fungujeme navíc jako chráněná pracovní místa, takže při koupi našeho zboží lze podnikateli využít i možnosti náhradního plnění. Zaměstnáváme výhradně zdravotně znevýhodněné spoluobčany. Neustále platí naše nabídka volných míst na pozici obchodních zástupců, kteří by rádi naše zboží představili zákazníkům ve svém kraji.“

Děkuji za představení společnosti FARAON sandals a přeji narůstající množství spokojených klientů.

 

Paní Bělohlávková, zakladatelka a jednatelka společnost FARAON sandals svou činností pomáhá handicapovaným lidem a dětem z dětských domovů.

http://www.faraon-sandals.cz/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *