Dara Bags®: A vystoupíte z davu…

Autor

Nevšední vzory, zajímavé střihy, různorodé velikosti a tvary, kvalitní materiál, precizní práce, praktičnost i originalita v jednom – takové jsou kabelky a tašky značky Dara bags®. Jejich „matkou“ je návrhářka a designérka Darina Hubáčková, sympatická a kreativní mladá žena, jejíž výtvory si již oblíbily tisíce spokojených zákazníků. A není se čemu divit, tyto kabelky jsou totiž tvořené s láskou a nadšením.

Čím jste chtěla být jako dítě?
Odjakživa mě bavily tvořivé činnosti – kreslení, plácání v hlíně a podobně. Ráda jsem kombinovala barvy a zkoušela nové materiály a kreativní techniky, a proto pro mě potom v devítce byla oděvní průmyslovka jasná volba.

Měla jste tedy asi ráda módní doplňky už jako dospívající?
Jistě. Jako každá aspoň lehce marnivá slečna jsem milovala boty a kabelky. A tahle láska mi zůstala.

Jak došlo ke zrodu nápadu na tvorbu kabelek Dara bags®?
Dara bags se zrodilo v čase, který jsem trávila mateřskou dovolenou. Starala jsem se o malého Šimonka a mezitím vznikaly první tašky značky Dara bags. V kuchyni, v obýváku, všude nitě, nýtky a tak trochu chaos. Byla to hektická doba.

Co Vás inspiruje při tvoření?
Inspiruje mne každodenní život, barvy kolem mne, neobvyklá spojení barev a materiálů. S novým střihem hledám nový výraz, něco, co tady ještě nebylo.

Kde jsou Vaše kabelky a tašky k sehnání?
Nyní nabízíme kabelky Dara bags na www.fler.cz/dara-bags. V září ale budeme spouštět vlastní eshop www.darabags.com a posléze také otevírat kamenný obchod v Praze na Andělu. V současné době můžete naše kabelky vidět v našem ateliéru v Ostravě na ulici Zengrova.

 

Je možné objednat si i kabelku „na míru“, podle vlastního přání?
Ano, šijeme i zakázkově na přání, ale vycházíme vstříc spíše barevným a materiálovým požadavkům zákaznic. Úpravy střihů provádíme zřídka.

Jaký je současný kabelkový trend?
Z našeho sortimentu „frčí“ nejvíce tašky hodně barevné, například růžovo-zelená kombinace je nesmrtelná. Naše zákaznice také milují puntíčky všeho druhu, puntíkovanou taškou coby dárkem nikdy nezklamete. Velikostně nelze určit, kudy kráčí trend, prostě si koupíte tak velkou, jak potřebujete. V naší nabídce najdete úplně malé kabelečky jen tak na večírek, nebo i prostorné tašky vhodné k cestování.

Chystáte v nejbližší době nějaké novinky?
Nyní uvádíme nové kožené řady. Kabelku City Bee s barevnými koženými uchy. Kožená psaníčka typu Envelope. Kožené opasky, dokladovky a vizitkovníky. Také doplňujeme čerstvě zavednou edici peněženek. Před Vánoci bychom chtěli odstartovat kolekci vlastních Dara bags parfémů. Pořád je co dělat, rozhodně nestojíme na místě. Stále se vyvíjíme.

Jaké jsou Vaše osobní zájmy, jak relaxujete?
Jsem velmi činnorodý člověk. Neustále v pohybu, nepřestávající ruch. Ráda cestuji, jezdím na hory, nebo k moři. Sportuji – chodím na spinning, plavat, do fitka, jak kdy. Samozřejmě trávím také hodně času s rodinou, se synem, doma chováme pejska a v poslední době také zahradničíme – už jsem si pořídila motyčku a růžovou kropicí konev 🙂 Také se ráda chodím bavit ven s přáteli a v neposlední řadě je mým velikým koníčkem samotná má práce. Prostě pořád něco, pozdě večer padám do postele úplně K.O.

Jaká je podle Vás rodina 21. století? Jak by vypadala kabelka/taška s tímto tématem?
Moderní rodina je dynamická, proměnlivá, ale přesto stále založená na stejných principech. Na vzájemné soudržnosti, lásce a podpoře. Rodinnou kabelku bych si představovala jako veliký, objemný vak, v jasných barvách. Prostě tak trochu koncentrovaný optimismus. Nahoře utáhneme pestrou stuhou a vyrážíme na cesty.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho dalších „darabagsomilů“!

http://www.darabags.com

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *