I v létě může být pleť zdravá a krásná

Autor

Léto je tady – sluníčko, teplo, koupání, ale také opalování, váčky pod očima, pigmentové skvrny, často i suchá a popraskaná pleť. Jak si léto užít, abychom vypadaly pěstěně, cítily se skvěle a nezpůsobily si žádné zdravotní problémy? Právě tyto dotazy mě dovedly k slečně Haně Pekhartové, odbornicí v oblasti kosmeticky a péče o pleť.

V čem je léto – sluníčko, mořská nebo chlorovaná voda v bazénu nebezpečím pro naši pleť?

Pleť je celkově namáhaná, slunce i voda ji neustále vysušuje, a tak je potřeba o ni více pečovat – hydratovat, dodržovat pitný režim a chránit ji před sluncem. Doporučuji pravidelné používání kvalitního hydratačního krému, denní krém by měl obsahovat ochranný UV faktor. Na regeneraci jsou perfektní masky, především hydratační.

Je vhodné používat make-up v létě? Drží na naší pleti také v případě, že se potíme? Je možné se přes make-up i opálit?

Určitě doporučuji používání make-upu celoročně, alespoň lehký, nebo variantu pudrového make-upu. Make-up totiž chrání pleť, a to před prachem a smogem, ale i před sluncem. Make-up sice chrání před sluncem, ale spíše jako opalovací krém, ne jako clona, takže se přes něj i opálíme. Trvanlivost make-upu na pleti v horkých dnech podpoříme používáním fixátorů pod make-up nebo ho následně můžeme zafixovat speciálním fixačním sprejem na make-up. Pokud se potíme, doporučuji se lehce osušovat ubrousky, ale pokud používáme kvalitní make-up, měl by nám na pleti vydržet.

Jak pečovat o pokožku podrážděnou od sluníčka?

Doporučuji používání zklidňujících a hydratačních masek na regeneraci, a to dvakrát týdně. Tělo bychom měly namazat po každém osprchování regeneračním mlékem nebo gelem po opalování.

Doporučte ženám nějakou dobrou pleťovou masku vhodnou na léto. Jak často pleťové masky používat?

Na letní období jsou výborné hydratační nebo uklidňující masky. Masky používejte po vyčištění pleti dvakrát týdně. Po smytí masky aplikujte tonikum a následně hydratační krém.

Co s nevzhlednými pigmentovými skvrnami způsobenými slunečním zářením?

Lépe je vždy pigmentovým skvrnám předcházet, a to tak, že si budeme chránit pokožku před UV zářením používáním krémů nebo sér s UV faktorem. Doporučuji také používání make-upu. Pokud pigmentové skvrny chceme řešit, existují speciální peelingy (mikrodermální abraze) nebo séra, která mají tyto skvrny vybělovat. Pozor ale nepoužívejte tyto přípravky, když se chystáte vyrazit na sluníčko.

V létě se často a hojně staráme o zahrádku. Jak ošetřit suché ruce?

Doporučuji na vše, pokud možno, nosit rukavice. Neustále bychom měly ruce krémovat, vyzkoušet můžete i zábaly na noc do bavlněných rukaviček.

Zralé ženy trápí vrásky okolo očí, kvůli sluníčku oči více přivírají a tím se vrásky zvýrazňují. Jak s vráskami kolem očí zatočit?

Nejdůležitější je hydratovat oční okolí, a to tím, že budeme používat kvalitní odličovač očí. Proti vráskám v očním okolí doporučuji používat oční krémy. Lehce je vklepejte do očního okolí, a to ráno večer. Sluneční brýle jsou nezbytností.

Některé ženy trpí na váčky pod očima. Jak se váčkům bránit?

Pokud trpíte váčky pod očima, vyzkoušejte lymfatické masáže obličeje. Doporučuji zvýšený pitný režim a třeba i nějakou formu detoxikace. Proti váčkům existují ale i speciální přípravky, například oční séra, která by měla tyto váčky eliminovat. Také bychom měly správně používat oční krémy a neaplikovat je přímo k očím, ale jen do očního okolí.

Jak strávíte léto? Chystáte se vycestovat do zahraničí nebo upřednostňujete tuzemskou dovolenku?

Protože miluji svou práci, většinou pojím dovolenou i s nějakou pracovní aktivitou. Loni jsem například strávila týden v Maďarsku s finalistkami soutěže Miss Princess of the World. Nyní odlétám do Tuniska natáčet videoklip se Sámerem Issou, kde se budu starat o vizáž a hladký průběh celého natáčení. Už se moc těším!

Děkuji za rozhovor a přeji vám krásné letní dny.

One comment

  1. Já mám třeba obecně v létě pleť vždycky hezčí a zdravější. Většinou jedeme alespoň na pár dní k moři a tam se mi zázrakem uzdraví. No a přes zimu to je katastrofa, pořád se dělají na pleti nedokonalosti. Chtěla jsem se zeptat, četla jsem o možnosti zbavit se jizviček a celkově defektu pleti. Mohli byste něco takového doporučit u pleti která má sklony k akné?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *