Krásná ve čtyřiceti

Autor

„Když je Pařížance dvacet, je báječná. Třicetileté Pařížanky jsou neodolatelné. A když je jim čtyřicet, jsou okouzlující. A Pařížanky přes čtyřicet neexistují.“ (Charlie Chaplin)

ČTYŘICÍTKY

Čtyřicítka je magické číslo. Ve čtyřiceti má každá žena možnost skutečně si užívat života naplno. Děti odrůstají, tedy zbývá více času sama na sebe. Můžeme začít tolik věcí – studium, které bychom nezvládly s malými potomky vyžadujícími neustálou péči, smíme více sportovat, chodit za kulturou, vyrážet s kamarádkami na kafíčka nebo s partnerem na výlety. Tohle všechno a mnohem víc nám je dovoleno.

Skutečně, je žádoucí, aby se žena v každém věku hledala a poznávala nové a neprobádané. Aby byl každý věk věkem nových začátků, které nás tolik překvapují, čerpáme z nich spoustu energie a v neposlední řadě nás velice baví.

Nové začátky, to nemusí být jenom nějaká verze osamostatňování a forma emancipace. Ve čtyřiceti není v současné době pozdě porodit potomka a vychutnávat si všechny ty radosti, které pozdější rodičovství přináší. Vedle miminka tak pomyslně omládnout.

Pokud je žena kteréhokoli věku spokojená, žije tak, jak ji baví, je krásná. Jedná se o výraz vnitřního půvabu, jež z každého šťastného a vyrovnaného člověka prýští.

Pleť

Pleť čtyřicátnic disponuje s obrovskou výhodou – přítomnost akné, které trápí ženy mladšího věku se anulovala.

Kuperóza

Rozšířené žilky v obličeji, bývají signálem postižení malých obličejových cévek v kůži (nejsou pružné, tedy praskají a v obličeji se mohou zaznamenat i drobné výrony).

Jak si pomoci : Zcela vyloučit saunování a snažit se nevystavovat pleť velkým výkyvům teplot – opalování na prudkém slunci nebo naopak dlouhý pobyt v mrazech. Obličejové žilky můžeme zamaskovat vhodným pleťovým korektorem, make-upem a pudrem. V případě, že chceme tuto vadu na kráse zcela odstranit, může pomoci laser. Rozšířené žilky v obličeji však mohou být signálem některého onemocnění, proto bychom měly řešení kosmetického problému vést nejprve skrz ordinaci praktického lékaře.

Barva pleti

I ve čtyřiceti může být barva naší pleti na pohled zdravá a pokožka zářit energií. Zbarvení pokožky bývá odrazem našeho životního stylu, pobyt na čerstvém vzduchu pleti samozřejmě velmi prospívá (vysoké teploty pod či nad nulou však ubližují), pleť potřebuje dostatek vody – tedy hydratovat zevnitř (pitný režim) i zvenčí (hydratační pleťové přípravky).

Váčky pod očima

Signalizují krom nevyspání, období stresů také např. nedostatečnou funkci lymfatického systému. Pokuste se řešit nateklé okolí očí dostatkem spánku, optimistickým postojem k životu a např. manuálními lymfatickými masážemi (nejlépe celého těla – odstraní z těla škodliviny a přebytečnou tekutinu, posílí imunitní systém).

Rozšířené póry

Trápí ženy všech věkových kategorií. Proti rozšířeným pórům mohou pomoci chladivé pleťové masky přímo určené pro stažení rozšířených pórů.

Obecně je známé, že po čtyřicítce ubývá z pleti vlhkost a pleť je viditelně vysušenější.

Vrásky

Ke čtyřicetiletým dámám už nějaká ta vráska patří. Módní časopisy a televize nám často servírují taková prapodivná tvrzení, že jsou vrásky něco nežádoucího a nevzhledného a vybízejí nás k urputnosti proti každé vrásce bojovat. I obraz vrásek, cestiček křížem krážem obličejem, bývá zrcadlem vnitřního stavu člověka. Existují vějířky vrásek způsobené smíchem a častým úsměvem (z vnější strany očí a okolo úst), ale také vrásky způsobené starostmi. Ty vrásky způsobené projevy pozitivní mysli – především smíchem, bývají mnohdy půvabným doplňkem naší osobnosti.

Proti vráskám existuje řada kosmetických přípravků – krémy proti vráskám, pleťové masky, „zázračné“ ampulky.

Kdo se s vadnoucí pletí ne a ne smířit, může tyto projevy řešit např.liftingovými kůrami, botulotoxinovými injekcemi nebo plastickými operacemi…

Nezbytné kosmetické vybavení čtyřicátnic

  • Denní krém (pro náš typ pleti)
  • Noční krém (pro náš typ pleti)
  • Pleťové masky (pro náš typ pleti)
  • Odličovací mléko
  • Krém proti vráskám
  • Tonikum (používat především ráno, na projasnění pleti)

Čtyřicátnice by měla návštěvu kosmetičky zařadit k běžným šlechtícím procedurám.

Tělo čtyřicátnic

Na tělu čtyřicátnic se podepisuje životní styl, strava, případné hormonální výkyvy. Pružnost se ztrácí zejména častými váhovými výkyvy směrem nahoru-dolů… Těhotenství a následné diety, jojo efekty… Takové zásahy do organismu způsobují nezpevněný vzhled, nadbytečné kožní převisy, ochablá ňadra (která lze formovat správným typem podprsenky).

Nikdy není pozdě zahájit pravidelnou fyzickou aktivitu a vzhled naší postavy ještě vylepšit, zapracovat sama na sobě. Zdravý životní styl, spokojenost se sebou taková jaká jsem, přidají na půvabu více, než nejvytříbenější kosmetická značka.

Oblečení

Záleží na tom, jaký styl se čtyřicátnici líbí a v jakém se cítí dobře. V tomto věku lze zapůsobit elegantním modelem, stejně jako sportovním stylem. I extravagance může ženu příjemně oživit a podtrhnout její mladistvou a hravou stránku osobnosti. Nebojme se tedy ani ve čtyřiceti experimentovat a nebrat se příliš vážně. Život je úžasné dobrodružství.

Slavné „čtyřicítky“

Krásná, slavná a elegantní je rodačka z Kanady Céline Dion (42). Pochází ze 14 dětí a nám je známá jako slavná a půvabná zpěvačka. Rodiče byli hudebně založení, tedy vztah k hudbě dostala Céline do vínku. Kromě zpěvu se účastní také charitativních akcí (např. pomoc ostrovu Haiti).

Další krasavice, kterou mám osobně moc ráda je Catherine Zeta-Jones (41). Je k neuvěření, že půvabná herečka již překročila čtyřicítku. Rodačka z Walesu se věnuje herectví od svých jedenácti let. Dnes žije v Americe se slavným Michaelem Douglasem, s nímž vychovává dva potomky. Do podvědomí celého světa se dostala rolemi z filmů Zorro:Tajemná tvář, Dannyho parťáci, Terminál, Zlatíčka pro každého, Legenda o Zorrovi (role Eleny). Nesmím opomenout úžasný muzikál Chicago.

Oblíbenkyně mého manžela Julia Roberts (43) je další sexy čtyřicátnice. Oba její rodiče se věnovali herectví (otec ještě prodeji vysavačů). Neměla lehké dětství, spolužáci se jí posmívali kvůli silným dioptrickým brýlím a velké puse. Sex symbol z ní vytvořila role napravené prostitutky ve filmu Pretty Woman. Všiml si jí celý svět, v Hollywoodu se poté stává nejžádanější herečkou. Z ostatních filmů jmenuji Zemřít mladý, Svatba mého nejlepšího přítele, Notting Hill, Nevěsta na útěku. Julia je matkou tří dětí – šestiletých dvojčátek a tříletého chlapečka.

České celebrity, jež překročily čtyřicítku musí uvést Lucie Bílá (44). Půvabná zpěvačka se v mládí vyučila dámskou krejčovou. Začínala mj. se skupinou Arakain. Proslavila se rolemi v muzikálech Dracula, Les Misérables, Krysař… Několik let se držela na přední pozici ankety Český slavík. Má jednoho syna – Filipa.

Svými rolemi lehce kontroverzní Kateřina Brožová (42) pětici zmíněných krásek uzavírá. Kateřina je rodačkou z Prahy. I tato kráska se nám dostala do podvědomí rolemi v muzikálech (Anděl s ďáblem v těle, Někdo to rád horké). Dále pak seriály Život na zámku a Pojišťovna štěstí. Její velice ženský hlas slýcháme často v dabovaných filmech.

Tajemství krásy čtyřicátnic

Pokud lze, berte život s nadhledem a „nedělejte si vrásky“. Pak budete krásné v každém věku.

Jak se cítíte, milé čtyřicátnice? A vy, mladší, bojíte se věku, kdy překročíte čtyřicítku, popř. z jakého důvodu?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na