Krásná ve třiceti

Autor

Moje milé třicítky, protože vím, že nás tu je hodně a všechny si chceme svou krásu, charisma a kouzlo udržet co nejdéle, mám toho pro nás dnes na celý článek!

„Jakmile si začneš připadat moc stará na to, abys něco podnikla, tak jdi a podnikni to!“ (Margaret Delandová)

TŘICÍTKY

Já osobně objevuji v třicítce jiný odstín mládí, než když mi bylo dvacet. A snad se i cítím v kůži třicátnice líp. Nesmutním nad tím, čeho mi příroda nadělila málo a z toho, čeho mám zase kapánek nad limit nijak nešílím…

Třicítky už mají většinou „vychytané“, co jim sluší a nebojí se to podtrhnout a tím zdůraznit svůj půvab. Současné třicátnice jsou sebevědomé, kreativní. Dnes a denně se v ulicích měst (i vesnic) potkáváme s třicítkami elegantními, ale výjimkou nebývají ani rozpustilé uličnice. V tomto věku už žena většinou nemá problém určit svůj vlastní styl, ve kterém jí je dobře.

„Každému věku sluší něco jiného.“ (Plautus)

Pleť

Od 25. roku věku by měla žena začít docházet na profesionální ošetření pleti ke kosmetičce. Pleť začíná stárnout a vyžaduje větší pozornost. Pokud jste to nestihly i ve třiceti lze ještě aktivně zabojovat. Naše pleť nám bude za tuto službu vděčná.

U kosmetičky se pleť podrobí především hloubkovému čištění. Ideální je nechávat si vyčistit pleť jedenkrát do měsíce, ale odbornice nám případně sama navrhne optimální četnost návštěv kosmetického salónu, protože každá pokožka vyžaduje jiný přístup a péči.

Proč čistit pleť do hloubky?

Kožní maz ucpává póry, zoxiduje a výsledkem bývají nevzhledné černé tečky (tzv. komedon). Nejčastěji se vyskytují v tzv. T zóně – oblast čela, nosu a brady.

Mnoho kosmetických salónů nabízí zcela bezbolestné hloubkové čištění pleti pomocí ultrazvuku.

Peeling pleti

Peeling je pleti velmi prospěšný, pomáhá pleť obnovovat a zbavuje pokožku odumřelých kožních částic. Nic by se však nemělo přehánět, jemný peeling (plus pleťovou masku) je vhodné aplikovat na obličejové partie a oblast dekoltu 1-2 krát týdně. Při častějším peelingu se vystavujeme riziku porušení kožní bariéry a časem se takto spousta žen dopracuje k přecitlivělé pleti.

Pleť třicátnic

Nemusí díky pravidelné péči vykazovat viditelné známky stárnutí, hodně záleží i na typu pleti (suchá, smíšená nebo mastná). S krémy, které by k naší pleti korespondovaly, by nám měla poradit odbornice-kosmetička. Od třiceti let začínáme používat krémy proti tvorbě vrásek.

Stav pleti nezávisí jen na péči kosmetických přípravků a četnosti návštěv odborníka, ale především na ženě samotné. Konzumace kávy, kouření, stres, málo spánku pleť značně poškozuje. Na stavu pokožky se může podepsat i nějaké onemocnění (např. porucha štítné žlázy často zhorší i stav pleti, kruhy pod očima mohou být signálem nejen nevyspání, ale také nějakého vnitřního problému – poruchy ledvin, jaterní onemocnění). Tyto záležitosti je dobré nepodceňovat, ale prokonzultovat s lékařem. Mohou včas odhalit onemocnění, které se zatím neprojevilo jinými příznaky.

Proti známkám stárnutí a prvním vráskám můžeme bojovat ještě tzv. obličejovou gymnastikou – vhodná a účinná především na povislé koutky úst. A jaký je nejlepší „cvik“? Přece co nejčastější úsměv!!!

Ruce

Každá žena chce mít krásné hebké a pěstěné ruce. Co bychom měly, milé třicátnice dělat proto, abychom je takové skutečně měly? Na stav pokožky našich rukou a nehtů působí spousta vlivů – počasí, manuální aktivity, výživa, genetika). Proti suché popraskané kůžičce v okolí nehtů můžeme vyzkoušet peeling, ošetření krémem a parafínový zábal. Proti lámavosti nehtů a pro lepší růst vlasů můžeme vyzkoušet pupalkový olej. V chladném počasí, při práci na zahradě a domácí manipulací s chemikáliemi a saponáty použít vhodné rukavice.

Jogurtová maska

Smícháme kousíček droždí se třemi lžícemi jogurtu a s kávovou lžičkou medu. Tato maska kůži vypne a vyživí

Medová maska

Umícháme jednu lžičku medu s velkou lžící teplého olivového oleje. Vetřeme na ruce a ty potom vlžíme do igelitových sáčků nebo mikroténových rukavic. Zabalíme do ručníků a třicet minut necháme působit a prohřívat.

Tělo

Tělo třicátnic může být pevné a pružné, ale někdy, zejména po porodech, může v určitých patriích vykazovat známky ochablosti.

Strie

Jsou tzv. pajizévky, které často vznikají při náhlých změnách tělesného objemu (hubnutí, po porodu, důsledkem hormonálních poruch nebo užívání některých léků) . Odstranění strií možno dosáhnout pravidelnou aplikací kosmetických přípravků vhodných k tomuto účelu nebo moderními metodami, jež nabízejí některá dermatologická centra. Jednou z moderních metod je odstranění strií frakčním CO2 laserem, další např. pomocí karboxyterapie.

Celulitida

Nevzhledné ďolíčky trápí už i mladší ženy, než třicátnice. Na vzniku celulitidy se podílí naše složení stravy, genetika, (ne)pohybové aktivity, (ne)schopnost lymfatického systému odvádět přebytečné tekutiny z organismu… V současné době jsou na trhu spousty kosmetických výrobků, které celulitidu dovedou zmírnit nebo ji zcela odstranit. Mezi další metody patří lymfatické masáže, anticelulitidové masáže, využití oxidu uhličitého (karboxyterapie) …

Vhodné je zahrnout do péče o tělo pravidelné cvičení a dostatečný pitný režim.

Oblečení

Jak už jsem zmínila v úvodu, třicátnice 21.století mívají většinou dobrou představu o tom, co jim sluší a jaký styl se jim líbí. Zábavné je svůj styl občas obměňovat a zkoušet i nové. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že takové vykročení (třeba jen na jeden večer) ze sportovního image do image elegantní dámy nebo ženy romantičky může způsobit i přínosné pookřátí. Zjištění, že mi pořád ještě sluší sukně nebo koktejlové šaty ( i když si je nemohu dovolit nosit každý den), může naše sebevědomí příjemně pohladit.

Některé třicátnice pomalu opouštějí jednoduchost a svůj šatník doplňují rafinovanými kousky, které, ač elegantní, nemusí být vůbec usedlé. Naopak – elegance třicátnic se snoubí s odvahou a sexy dráždivostí. Právě ve třiceti si lze se šatníkem takto hrát a reakce okolí většinou potvrzují, že se tato hra líbí nejen nám.

Parfém

Parfém je třešinka na dortu, neodmyslitelná atmosféra, kterou vhodně zvolenou vůní šíříme. Ač máme ve třiceti většinou svůj oblíbený parfém, opět se přimlouvám za občasnou improvizaci a proměnu, která se nám možná zalíbí.

Slavné „třicítky“

Slavná a krásná třicátnice, kterou zde prostě musím jmenovat je Allanis Morissette (36). Kanadská rocková písničkářka není typická modelka, ale její charisma se propojuje s vnějším půvabem tak silně, že si ji nelze nepovšimnout a neocenit celkový projev bytosti, která v 90.letech minulého století přišla s novým trendem osamocené ženy s kytarou.

Typickou modelkou naopak je Angelina Jolie (35). Skutečně jako modelka nějaký čas pracovala. Dnes je považovaná za jednu z nejkrásnějších žen světa. Kromě toho, že natočila známé filmy (neodmyslitelná Lara Croft, hrdinka počítačových her a videoher a spousta dalších) se angažuje v humanitárních projektech ( velvyslanec dobré vůle Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky).

Aňa Geislerová (34) patří mezi naše české chlouby. A že se je skutečně čím chlubit. Tato kráska si v časech dospívání zkusila kariéru modelky. Nedostudovala konzervatoř Jaroslava Ježka. Řadí se mezi naše nejoblíbenější herečky, za nejlepší ženský výkon ve filmu Želary získala Českého lva. Známe ji i z mnoha dalších, např. Requiem pro panenku, Jízda, Návrat idiota…

Ve výčtu českých krásek nesmím zapomenout jmenovat Táňu Vilhelmovou (32). Rodačka z Prahy se v dospívání věnovala baletu, zpěvu a recitaci. Momentálně září na divadelních prknech a jako filmová herečka (Prima sezóna, Návrat idiota, Divoké včely, Kájínek). Kromě vnější krásy její osobnost charakterizuje chraplavý soprán. Táňa Vilhelmová je dobrou kamarádkou právě Ani Geislerové, s níž se často setkává i pracovně.

Abych neprezentovala jen samé herečky a zpěvačky, jmenuji i naši krásnou českou spisovatelku, třicátnici Báru Nesvadbovou (35). Otce Báry známe jako spisovatele vědeckofantastické literatury. Bára dřív působila jako šéfredaktorka časopisu Xantypa a Playboy, dnes šéfuje českému Harper´s Bazaaru. Vydala knížky Řízkaři, Bestiář, Pohádkář, Život nanečisto. Z Rádia Impuls slyšíme Báru v jejím pořadu Zrcadlo Báry Nesvadbové. Bára Nesvadbová se rovněž věnuje humanitárním projektům.

Tajemství

Jaké je tajemství krásy třicetiletých žen? Myslím, že tajemství úspěchu je u všech věkových kategorií stejné. Vyladit duši do pozitivna, mít se ráda taková jaká jsem a v nedostatcích objevovat přednosti a vlastní přednosti si hýčkat.

Prozraďte mi, milé třicátnice, něco o vašich přednostech a jak se vám žije s nedostatky? Jakou máte pleť ? Kolik času dáte do péče o svůj zevnějšek?

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na