Nechte se hýčkat

Autor

Každá se chceme líbit. Základním kamenem, o který bychom se měly naučit správně pečovat je naše pleť. Je to velmi důležitá součást našeho těla. Je to náš ochranný štít. Chrání tělo před UV zářením i nájezdem škodlivých bakterií. Odvádí z těla látky, které naše tělo nepotřebuje nebo mu dokonce škodí a v neposlední řadě reguluje teplotu těla. Tou správnou péčí jí proto vrátíme to, co ona poskytuje nám.

Zatímco jsou ženy, pro které je udržování vzhledu snadnou záležitostí, neb jim byla do genové kolébky vložena ta správná a vyvážená kombinace genů, u jiných to dá práce trochu víc. Geny, ale nejsou všechno. Dalšími faktory, které mají na pleť vliv, jsou například špatná živoospráva, nedostatek spánku a tekutin, kouření, znečištěné životní prostředí a také hormonální nerovnováha. Každá to znáte, v různých cyklech, jak se vám mění hladina hormonů v těle, mění se i kvalita vaší pleti.

Ať už patříte k ženám s dobrou pletí nebo k těm s tou horší, každá byste si měla nechat ve svém diáři alespoň jednou měsíčně volné okýnko pro návštěvu kosmetičky. Jak stárneme, stárne i naše pleť a péče o ní se stává stále náročnější. Proč se tedy nesvěřit do rukou odborníků, kteří nám v tomto boji pomohou?! Neustále se staráte o všechny okolo, pečujete o děti, partnera, domácnost, chodíte do práce… Nechat zase jednou pečovat někoho o vás není proto nic, co byste si nezasloužily. A když jednou měsíčně vyskočíte z každodenního kolotoče prospěje to nejen vám samotným.

Návštěvy kosmetiky se nemusíte obávat, nikdo vás tam mučit nebude, ba naopak. V první řadě vám kosmetička určí správný typ vaší pleti. Zda máte pleť mastnou, suchou, smíšenou… Každý z těchto typů totiž potřebuje jinou péči a v salónu vám doporučí i správnou kosmetiku právě pro vás. Používání nevhodných krémů a kosmetických přípravků totiž můžou pleti spíš uškodit než prospět.

V každém salónu vám navrhnou to, co přesně potřebujete. Vyčistí vám hloubkově pleť a póry tak, jak byste to doma samy těžko zvládly. Odstraní drobné nedokonalosti i nežádoucí chloupky. Poskytnou vám masáž obličeje, pleťovou masku či zábal. Spousta salónů nabízí mnohem komplexnější péči. Není dnes již vyjímkou, že jsou vytvářena centra, kde se soustřeďují jak kosmetičky, tak i kadeřnice, manikérky, pedikérky… V jednom dni tak můžete dopřát kulturu celému tělu aniž byste musely běhat z místa na místo.

Pokud máte nějaký problém, který vám vadí na vašem vzhledu nebo jen stále nevíte, jak správně zvýraznit svou osobnost, obraťte se na vizážistu. Slovo vizážista je odvozeno od anglického visage, což znamená nejen vzhled, ale také obličej. Vizážistky a vizážisté jsou kouzelníci v barvách a tvarech. Dokážou přesně určit, ke kterému barevnému typu patříte a doporučí vám vhodné barvy nejen pro oblékání, ale i make-up.

Doporučí vám vhodný typ účesu, který bude přesně korespondovat s tvarem vašeho obličeje. Navíc dokáží opticky ošálit nedokonalosti přírody. Poradí vám, jak se namalovat, pokud vás trápí třeba úzké rty, oči daleko od sebe nebo naopak blízko, tvar nosu, který se vám nelíbí atd. A také, jak se obléknout, pokud máte široké boky, malá prsa, velká prsa… zkrátka toho, s čím jsme nespokojené, je spousta a většinou chceme to, co nemáme.

Ještě se stále rozhoupáváte, zda jít na kosmetiku? Tak zanechte obav, vezměte telefon do ruky a objednejte se. Zasloužíte si to.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *