Také jedí Vaše dítka jako… čuňátka? Také neustále perete ubrus? Také stále drhnete prostírání? Také nesnášíte umělohmotné ubrusy? Hurá na celkem kulturní kompromis a dokonce osobitý a osobní a rukodělný. Pojďte si s dětmi vyrobit prostírání!
Budeme potřebovat I. část: Světlá látka, tempery, štětec, nůžky, žehlička.
Na světlou látku ve tvaru obdelníku, velikost o trochu menší než A4, tvoříme dle svého (jejich) přání vzory temperami, ať už štětcem, nebo prsty, otiskujeme ruce – krásné a efektní i jako vzpomínka či dárek. Stejně tak můžeme utvořit nápis, věnování, také naznačit rámeček. Zaměřit obsah obrázku lze tematicky – jarní, velikonoční, narozeninový, snídaňový, písmenkový, barevně naladěný apod. Nechme fantazii dětí pracovat, i čmáranice těch nejmenších vyjdou ve výsledku moc roztoMile a někdy i umělecky!
Dobré je (před závěrečnou laminovací fází) doplnit výtvor datem, autogramem, monogramem či jiným poznávacím znamením. Ač Vám to v den (týden, měsíc) tvoření nebude připadat podstatné, protože „na to přece nemůžu zapomenout“, tak jen pište. Po pár (desítkách) tvořeních, měsících, let, dětech už se Vám výrobky začnou plést a mást a nebudete vědět, které dítě kdy co vyrobilo. U některých děl by to byla i škoda.
Výtvor nechte zaschnout, a poté jej zafixujte přežehlením. Případně ještě do-ostříhejte okraje, nebo naopak natrhejte, podle toho, jak budete chtít, aby výsledek vypadal. Pak už stačí jej jen (nechat) zalaminovat. Na což navazujeme plynule sekcí:
Budeme potřebovat II. část: Laminovačka (a laminovací fólie) – netřeba mít doma (či v práci), stačí zajít do copycentra apod., kde Vám za pár korun a za pár minut Vaši práci zalaminují.
Hotovo a lze předávat, vyzkoušet, pocamrat, polít, otřít, omýt, osušit a nanovo.
Dobrou chuť k dílu i k jídlu!