Zimní líčení a péče o pleť

Autor

Ačkoliv máme letos tak nějak zimu nezimu, vyptala jsem se profesionální vizážistky Hany Pekhartové na správnou péči o pleť i vlasy a nejvhodnější líčení v chladném a zimním období. Důležité jsou však nejen krémy a líčidla, ale i správný jídelníček a dostatek vhodných vitamínů. Krásný zbytek „zimy“ přejeme!

Letošní zima je nezvykle mírná, přesto kdyby přišly ještě velké mrazy, jak nejlépe chránit obličej?
Pleť je v zimním období více namáhaná, je určitě dobré zvýšit hydrataci pokožky, to znamená používat kvalitní hydratační krémy, na zimu obvykle hutnější, dle individuální potřeby a typu pleti. Dále je dobré, pravidelně používat hydratační masky, ideálně dvakrát týdně. Samozřejmě dodržovat i pitný režim. Nejlepší ochranou proti mrazům a dalším nepříznivým vlivům je používání make-upu.

Jaký styl líčení „sedí“ k zimním měsícům? Jemnější, nebo naopak výraznější?
Přes zimu si můžeme dovolit výraznější líčení, při kouřovém líčení očí můžete zvolit černou, šedou nebo temně fialovou barvu. Trendy jsou i výrazné rty, klasicky rudé a odstíny rtěnek do vínova až fialova.

Pojďme k péči o pleť na horách, je zde jiné počasí, jiné ovzduší, jak se zde postarat o pleť?
Dodržovat bychom měly zásady pro péči pleť v zimě, k tomu používat ochranný faktor a doporučuji na sjezdovky nosit make-up. Nezapomeňte také na hydrataci rtů.

Někomu přijde líčení při sportu (např. lyžování) zbytečné, někdo ho má jako svou denní součást i zde. Jaký je váš názor?
Pokud používáme kvalitní líčidla, líčení při sportu nevadí, ba naopak – například make-up pleť chrání při lyžování a nebo i před vysušováním pleti ve fitness centrech, kde je klimatizace.

Ještě pojďme k vlasům, ty v zimě mohou trpět. Jak mrazem, tak pod čepicí. Co byste nám poradila ohledně vlasových úprav a ochrany?
I zde platí pravidlo, že bychom měly pečovat „zvenku i zevnitř“. Jednak se zaměřit na konzumaci potravin bohatých na vitamín A, E, křemík, železo a zinek (např.ryby, červené maso, vajíčka, mrkev, jablka apod.), a o vlasy pečovat hydratačními maskami a olejíčky, omezit foukání a žehlení vlasů a kvalitní vlasová kosmetika je základem.

Minule jsme řešily líčení pro mladé dívky. Jak je to u starších ročníků? Některé ženy mají zvyky „z mládí“ a jsou hodně výrazně nalíčené. Co byste jim doporučila, aby vypadaly elegantně?
Pokud si samy nevědí rady, doporučuji využít osobního minikurzu líčení u vizážisty, který jim poradí tipy, jak na to. Dámy by neměly zapomínat na pravidlo, že někdy méně znamená více. Omezit třpytivé oční stíny, tužkou orámované oči, či nepřirozené obočí a příliš výraznou tvářenku.

Oproti teplému počasí se používá méně, více, nebo stejně přípravků na každodenní péči o pleť?
Záleží na okolnostech a typu a potřebách pleti, mnohdy zpravidla ale více. Zima nás často nutí vrstvit krémy, používat více hutnější hydratační krémy, častěji hydratační masky a podobné doplňkové péče.

Jak vy osobně máte ráda zimu? Patří k vašim oblíbeným obdobím roku?
Pravá zima má své kouzlo, především na horách, ale v dnešní době „zimy-nezimy“ ji spíše přečkávám a těším se na jaro.

Děkuji za rady a společně s vámi se těším(e) na jarní čas, kdy se vyptáme například na péči o pleť a líčení u mužů!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *