A už je plnoletý…

Autor

První ročník dnes již legendárního festivalu se konal pod názvem Rock & Folk Open Air Festival Okoř v sobotu 19. srpna 2000. Tehdy odstartovala každoroční tradice konání festivalu předposlední srpnovou sobotu. Dnes je to nejoblíbenější jednodenní hudební FESTIVAL OKOŘ s výhradně česko(slovenským) repertoárem u nás. Letos během 18. ročníku vystoupí: Chinaski, Tomáš Klus, TH!S, Mirai, Michal Hrůza, Anna K, Yo Yo Band a Xindl X.

MIRAI

Kapelu Mirai lze bezesporu považovat za svěží vítr, jenž se objevil na české hudební scéně. Čtyřčlenná parta ze severní Moravy, která v roce 2017 vydala debutové album Konnichiwa, ovládla svým průlomovým hitem Když nemůžeš, tak přidej nejen rádiový éter. Následovala řada ocenění v hudebních anketách jako Český slavík, Anděl či Hudební ceny Evropy 2, ve kterých kapela Mirai proměnila většinu nominacích. Skladby Mirai na YouTube pravidelně přesahují milionová zhlédnutí. Kapela má za sebou několik rádiových hitů (Cesta z města, Pojď, zapomenem, Anděl) a stovky koncertů. Pódia festivalů i klubů si Mirai vzhledem k nakažlivě pozitivní a energické show okamžitě oblíbila – tuto možnost budou mít letos poprvé i návštěvníci Festivalu Okoř. Více na www.miraimusic.cz.

Yo Yo Band

Bardi české pop music se dali dohromady v roce 1975, původní sestava byla: Richard a Vladimír Tesaříkovi Ondřej Hejma a Julius Novotný – Kuzma. Na přelomu 80. a 90. let
minulého století slaví největší úspěchy s legendárními písněmi Karviná, Rybitví, Jedem do Afriky, Do bačkor ne, atd. Od tragického úmrtí Vladimíra Tesaříka v roce 2003 hraje Yo Yo Band v sestavě: Richard Tesařík, Mirek Linhart, Jiří Šíma, Václav Venor Novotný, Pavel Razím, Roman Bobík Kubát a Jan Šatra. Více informací naleznete na www.yoyoband.cz.

https://www.festivalokor.cz/

Komentujte jako host

  Odebírat  
Upozornit na