Minikurz hvězd – díl 8.: Tyčinkové hvězdy s minikorálky

Autor

Tak, vítám vás, kdo se chytil drápkem, v dalším, tvořícím dílu našeho minikurzu. Dnes si ukážeme zase jinou možnost využití korálkových tyčinek. Že vám ta dnešní hvězda něco připomíná? Ano, něco takového už jsme dělali z podlouhlých a kulatých korálků ve 3. díle. Ale, opakování je matka moudrosti. Asi málokoho by to samotného napadlo. Z korálkových tyčinek to vypadá zase úplně jinak. Takže, kdo už korálkové tyčinky má, jdeme na to!

Budeme potřebovat:
Pevný tenký drátek
Štípací kleště
Korálkové tyčinky (12)
Malé korálky (48)
Trochu větší korálky (6)

Ustřihneme si drát, stačí 80 cm. Vytvoříme nejdřív střed. Navlečeme 4 malé korálky a spojíme do kroužku. A to tak, že drát provlečeme znovu prvním korálkem. Jeden konec drátu necháme krátký. Budeme už navlékat jen na ten dlouhý. Pak navlečeme 1 trochu větší korálek.

Toto opakujeme 6x. Dílko spojíme zase do kroužku tak, že provlečeme drát prvním navlečeným korálkem, i druhým a třetím, tak, aby konec drátu trčel nahoře z malého kroužku.

Pokud kroužek dobře utáhneme, můžeme už nyní krátký konec drátu omotat 3x mezi korálky a ustřihnout. Teď uděláme cípy. Navlékneme tyčinku, pak zase 4 malé korálky a spojíme je do kroužku.

Teď zase tyčinku, a drát provlečeme korálkem na středovém kroužku.

Toto opakujeme 6x. Konec drátu omotáme mezi korálky a ustřihneme.

A máme hotovo. Tak co? Jak to šlo? Jednoduché, že? Myslím, že i když už jste postup znali, tak tato hvězda stojí za zmínku. Podle toho, jak velké korálky tam dáte, tak široké budete mít cípy hvězdy.

A nakonec barevná inspirace:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/