Černý trikot a další prázdninové novinky z Albatrosu

Autor

Pod letním sluncem se skvěle čte. Můžete si posvítit třeba na thrillery Černý trikot nebo Motýlí chlapec. Pobavíte se nad knihou Neviditelný život Euridice Gusmaové. Pokud rádi jíte, můžete se projít po zahradě a připravit si něco dobrého podle kuchařky Saláty ze Svatojánu. A nejen děti jistě ocení bohatě ilustrovanou publikaci plnou zajímavostí Nebezpečná zvířata.

AnotaceUkázka z knihy
Černý trikot
Autor: Jorge Zepeda Patterson

Thriller z prostředí Tour de France

„Někteří závodníci riskují život, aby vyhráli aspoň jedinou etapu Tour de France, při sjezdech se třeba řítí z kopce více než devadesátikilometrovou rychlostí, ovšem nyní vím, že jsou i tací, kteří by kvůli vítězství i zabíjeli.“

Marc Moreau je profesionální závodník s vojenskou minulostí. Jako člen jednoho z nejlepších cyklistických týmů se účastní Tour de France. Po sérií podezřelých nehod se na něj obrátí místní policie s prosbou o pomoc. Je možné, že se mezi závodníky či v jejich těsném okolí pohybuje vrah? Podle nadšených recenzí dělá Zepeda touto knihou pro závodní cyklistiku totož, co kdysi udělal Dick Francis pro koňské dostihy. Utáhnětě si helmy, nebezpečný závod právě začíná…

„Prostředí závodní cyklistiky srší napětím už samo o sobě, a co když se přidají ještě podezřelé nehody? A přesně to udělal Jorge Zepeda Petterson ve svém nervydrásajícím románu plném zákulisních intrik. Tempo a vzrušení, jaké nabízí Černý trikot, si nezadá se závody světové třídy.“ Alexander McCall Smith, autor detektivní série První dámská detektivní kancelář

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/46944285/cerny-trikot/

AnotaceUkázka z knihy
Motýlí chlapec
Autor: Peter Stjernström

Strhující thriller o cestě do ráje, nebo naopak pekla poznání

Rodiče zanechají svého několikaměsíčního synka v lese jen ve společnosti larev a motýlů, kteří se na něm usazují. Přežije. O mnoho let později dospělého Jonase pronásledují všemožné otázky. Kdo byli jeho rodiče a proč ho opustili? A jaké zvláštní nadání to má? Společně s kamarádem Björnem začne hledat odpovědi. A jak je hledá, postupně vychází najevo, že jeho osobní příběh je součástí něčeho daleko většího. Něčeho mimořádně odpudivého. Směsice podivných shod okolností a promyšlených rozhodnutí Jonase pohání k odpovědím, po kterých tak touží. Motýlí chlapec je strhující thriller o cestě do ráje, nebo naopak pekla poznání.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/48840240/motyli-chlapec/

AnotaceUkázka z knihy
Neviditelný život Euridice Gusmaové
Autorka: Martha Batalha

Humor a brazilský temperament v netradičním příběhu o emancipaci žen

Eurídice by se v životě ráda prosadila, ale všechny jejich snahy jsou už předem odsouzeny k neúspěchu. Její tradičně smýšlející manžel není na nezávislou ženu zvědavý. Hlavně ať jsou pantofle podélně srovnané u paty postele a rádio není nahlas ani potichu! Když se však u dveří objeví její zmizelá sestra Guida, životy všech se obrátí naruby. Debutový román, který vyšel ve dvaceti zemích, patří mezi to nejzajímavější ze současné světové literatury.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47177349/neviditelny-zivot-euridice-gusmaove/

AnotaceUkázka z knihy
Saláty ze Svatojánu
Autorka: Eva Francová

Skvělé saláty od Kuchařky ze Svatojánu

Saláty jsou jako procházka pestrobarevnou zahradou chutí. Jsou stále oblíbenější a častější součástí našeho jídelníčku. A pokud máte u domu zahradu, můžete si je připravovat zcela čerstvé a pokaždé jiné podle toho, co zrovna roste. Na jaře se v nich uplatní první jarní divoké bylinky, v parném létě může lahodný křupavý salát plný okurek, rajčat a další syrové zeleniny nahradit i oběd nebo večeři. S podzimem přijde úroda dýní, řepy, zelí a ořechů. V zimě můžeme dělat saláty z brambor nebo luštěnin. Na stole bychom je ale měli mít každý den.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/53253550/salaty-ze-svatojanu/

AnotaceUkázka z knihy
Nebezpečná zvířata
Autorka: Angela Weinhold

Všechno, co malé děti zajímá o velkých a nebezpečných zvířatech

Nebezpečná zvířata, jako jsou žraloci, krokodýli, medvědi, jedovatí hadi a pavouci, nepřestávají děti fascinovat. V této knížce s otevíracími okénky se malí průzkumníci dozvědí všechno o tom, jak zvířata loví, jak se lovená zvířata naopak brání napadení, kteří lovci si staví pasti a která zvířata jsou nejnebezpečnější. Díky odkrývání nečekaných detailů pod okénky je poznávání přírody úžasným dobrodružstvím.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54408324/nebezpecna-zvirata/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *