Cestujte do dalekých krajů i historie v novinkách z Grady

Autor

První máj je lásky čas, a protože milujeme knihy stejně jako Vy, máme pro Vás pár tipů na nové knihy z nakladatelství Grada. V knize Od oltáře do Santiaga se můžete vydat na netradiční svatební cestu, Stručný příběh architektury Vás provede všemi hstorickými slohy i kontinenty a děti mohou zabrousit až do pravěku s titulem Objevujeme dinosaury.

AnotaceUkázka z knihy
Od oltáře do Santiaga
aneb na svatební cestu pěšky
Autoři: Jana Hanušová, Lukáš Hanuš, Petr Urban

Kniha zachycuje tragikomický příběh novomanželské pěší poutě z Kuřimi až k Atlantiku.

Lukáš: Dali jsme výpověď v práci a náš další plán zněl jasně: Z domova do Santiaga de Compostella, pěšky! Tato ojedinělá a syrová zpověď vznikla spojením mých „objektivních zápisků“ s velmi „zkresleným deníkem“ mé novopečené manželky. Dává tak nahlédnout do hlavy muže a ženy, kteří se rozhodli být přes 3 300 kilometrů a 103 dní pouze spolu.

Jana: Bude mít náš čerstvý sňatek jepičí životnost, nebo nakonec převládne stockholmský syndrom? Kolik bude facek, slz, mrtvých a znemožněných? Dokážeme dojít až do cíle? Jestli máte dost odvahy, vydejte se na cestu s námi…

Více o knize na https://www.grada.cz/od-oltare-do-santiaga-11552/

AnotaceUkázka z knihy
Stručný příběh architektury
Autorka: Susie Hodgeová

„Stručný příběh architektury“ je nově pojatá kniha, která jednoduše vysvětlí historii architektury na 50 klíčových stavbách – od pyramid až po mrakodrapy.

Nový, inovativní úvod do architektury. V přehledné a srozumitelné knize objevíte 50 klíčových staveb od pyramid, katedrál a chrámů až po věže, hasičskou stanici a biosféru. Přístupný, bohatě ilustrovaný průvodce vysvětluje, jak a proč se architektura vyvíjela a jak docházelo k novým postupům.

Seznámíte se s ikonickými stavbami v historii architektury a objevíte různé techniky a materiály, ze kterých byly stvořeny. Vysvětlení bez technického žargonu umožní každému čtenáři, aby text snadno pochopil a užil si cestu, kterou jsme v oblasti architektury od starověkého Egypta do dnešních dnů prošli.

Více o knize na https://www.grada.cz/strucny-pribeh-architektury-11440/

AnotaceUkázka z knihy
Objevujeme dinosaury
Autorky: Cristina Banfiová, Giulia De Amicisová

Pobláznili vás dinosauři a trpíte stejně jako my dinománií? Pak je tato kniha určena právě pro vás, protože vám o vašich oblíbencích přinese všechny možné podrobnosti. Na jejích stránkách znovu ožijí alespoň někteří z těchto prehistorických tvorů, kteří před miliony let vládli Zemi, ale pak je evoluce nechala zmizet.

Zajímá vás, jak k tomu došlo? Každá stránka knihy je nabitá aktuálními informacemi o podobě i způsobu života těchto úžasných druhohorních plazů.

Zároveň jsou různé údaje o těchto prehistorických tvorech porovnávány se současnými živočichy, abyste mohli lépe pochopit, jak dinosauři vypadali, čím se živili, jak se rozmnožovali a jak se chovali.

Více o knize na https://www.grada.cz/objevujeme-dinosaury-11160/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *