Dominika na cestě a další novinky z Albatrosu

Autor

I když se prázdniny pomalu chýlí ke konci, nemusí to znamenat konec cestování. Dominika na cestě Jižní Amerikou vás vezme na místa nádherná i nebezpečná. Malý čtenáři možná zatouží po dobrodružství s Monikou a pokladem templářů nebo jim zkuste přečíst Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Na milovníky krimi pak čekají tituly Dokonalé stopy nebo Musím to vědět.

AnotaceUkázka z knihy

Dominika na cestě Jižní Amerikou
Autor: Dominika Gawliczková

Velká cesta malé motorkářky.
10 měsíců, 8 zemí, 11 237 kilometrů, 5 píchnutí, 2 návštěvy nemocnice, 1 pád, 1 přepadení, 1 porucha, 1 opravený zub a nekonečno zážitků. Metr a půl vysoká Dominika s ještě menší motorkou se vydává sama napříč Jižní Amerikou. Setkává se s padouchy, sněhem i rozzuřenými psy, zažívá poruchu motorky i pobyt v nemocnici, ale pořád pokračuje, až to všechno po desíti měsících dobře dopadne. Kdyby to byla fikce, čtenář by si pomyslel, že to autor s intenzitou zážitků přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ve skutečnosti se ale Dominika bojí úplně všeho a jede dál jen proto, že si myslí, že už se to bude jen zlepšovat. Nezlepšuje. A čím hůře je, tím více je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu. Dominika Gawliczková (1992) Česká cestovatelka, která na motorku nasedla ve 13 letech. Má za sebou nejdelší českou ženskou sólo motovýpravu do Kyrgyzstánu i expedici z Austrálie do Asie se žlutými trabanty. Vystudovala strojní inženýrství, a i když toho o motorkách a cestování pořád moc neví, zvládla na nich projet 33 zemí. Jejím zatím nejnáročnějším dobrodružstvím byla Jižní Amerika.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/40167166/dominika-na-ceste-jizni-amerikou

AnotaceUkázka z knihy

Dokonalé stopy
Autor: Helen Fieldsová

Dokonalý zločin je takový, o kterém nikdo neví!
V odlehlém koutě Skotské vysočiny shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy? Rafinovaná zápletka, která vás chytí od první stránky, sympatická dvojice vyšetřovatelů, kterou vedle „krasavce Luca“ tvoří svéhlavá a přívětivá Ava Turnerová, a opravdu odporný zločinec, to jsou přísady, díky nimž si tuhle knihu vychutná každý fanoušek detektivního žánru. Přeložila Nela Knapová.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/41060523/dokonale-stopy

AnotaceUkázka z knihy

Musím to vědět
Autor: Karen Cleveland

Co uděláte, když zjistíte, že všechno, čemu jste dosud věřili, byla lež?
Vivian Millerová pracuje jako analytička CIA. Již několik let se snaží s týmem svých kolegů odhalit členy ruské spící buňky na území Spojených států. Poté co se jí podaří proniknout do počítače jednoho ruského špiona, narazí na složku tajných agentů. Pět na první pohled úplně obyčejných lidí. Jen o pár kliknutí myší později se ale všechno, na čem Vivian kdy záleželo, ocitá v ohrožení – její práce, manžel, dokonce i její čtyři děti… Vivian slíbila, že bude chránit svoji vlast před všemi nepřáteli. Jenomže teď stojí před neřešitelnou volbou. Je rozpolcená mezi loajalitou a zradou, mezi láskou a podezřením. Komu lze věřit a může se vůbec rozhodnout správně?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/39634488/musim-to-vedet

AnotaceUkázka z knihy

Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky
Autor: Elena Favilli, Francesca Cavallo

Inspirujte své malé rebelky životy stovek výjimečných žen, které se nebály dělat věci po svém
Sto krátkých příběhů vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/42226866/pribehy-na-dobrou-noc-pro-male-rebelky

AnotaceUkázka z knihy

Monika a poklad templářů
Autor: Jaromír Jindra

Prázdninové dobrodružství, které by chtěl zažít každý!
Monika a její kamarádi Kuba a Arnošt tráví prázdniny nedaleko hradu Wolfensteinu. Při jedné objevitelské výpravě do staré zříceniny se Monika ztratí v podzemních chodbách a nedokáže najít cestu ven. Zachrání ji tajemný mnich – muž, o kterém se po okolí vyprávějí podivné historky. Je to on, kdo se po nocích potuluje hradem? Je pravda, že pátrá po pokladu, který tam prý ukryli templáři? Má na svědomí nástrahy, které při prozkoumávání Wolfensteinu musí děti překonávat?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/39951043/monika-a-poklad-templaru

Kámen s obráceným srdcem

   Začaly prázdniny. Monika se na ně těšila snad už od začátku května a spolu s každým dalším líně se vlekoucím dnem si myslela, že se jich letos ani nedočká, že je někdo zrušil a jí to zapomněl oznámit. Konečně tady byla chvíle, kdy si se spolužáky před školou zamávali, řekli si: „Tak ahoj v páté,“ a rozprchli se jak hejno vrabců, když mezi ně hodíš kamínek.

Monika věděla, že také letos pojede k babičce na venkov. Jakpak ji asi přivítají kluci – Arnošt a Kuba – kteří jezdívají z jiných měst než ona do stejné vesnice ke svým babičkám? Nebo tentokrát budou trávit prázdniny někde jinde? Aspoň Kuba se o jarních prázdninách zmínil, že možná pojede za odměnu do Itálie, snad do Bibione; kdyby tam kluci neměli být, ach jo, to by byla nuda!

Večer na prvního července Monika usínala s vědomím, že zítra už bude uléhat pod dřevěným stropem stařičké chaloupky, pamatující, jak jí jednou babička vyprávěla, už dobrých dvě stě let. Už tehdy ji napadlo, jak asi žili lidé, kteří tam kdy bydleli? Dvě stě let… Jenže to všechno je tak strašně, strašně dávno, že to snad ani není pravda.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *