Grada má napětí, romantiku i humor

Autor

Jak praví jedna stará pranostika, ještě v dubnu budeme zalezlí za kamny. Počasí tomu vcelku odpovídá, tak proč si s sebou nevzít něco ke čtení? Milovníci napětí ocení Nečekané přiznání, romantické duše zase spíše navštíví Domek v Irsku a všichni jistě ochutnají Třešně v rumu.

AnotaceUkázka z knihy
Nečekané přiznání
Autorka: Lisa Reganová

Jedno přiznání a případ je uzavřen.
Ale co když to bylo všechno jinak?

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela.

Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala?

Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?

Více o knize na https://www.grada.cz/necekane-priznani-12419/

Autorka Lisa Reganová si celosvětovou pozornost získala prvním dílem ze série s vyšetřovatelkou Josie Quinnovou s názvem Mizející dívky, v němž se Josie musela vypořádat se sériovým vrahem a únoscem, který v okolí řádil celá léta. Na jeho úspěch navázala dalším dílem s názvem Dívka beze jména, kde musela přijít na to, zda je neznámá žena svědkyně, pachatelka, nebo budoucí oběť. Ve třetím díle s názvem Matčin hrob pak Lisa Reganová připravila své hrdince případ, který ji donutil vrátit se do její bolestné minulosti. Ve čtvrtém případu Josie Quinnové s názvem Nečekané přiznání Lisa Reganová zase řeší otázku, jak dobře známe lidi okolo sebe. A jestli bychom svým přátelům věřili a stáli bychom za nimi, i kdyby vše naznačovalo, že zabili?

Podobně jako u obou předchozích dílů nepřijdou zkrátka ani posluchači audioknih. V podání oblíbené herečky a dabérky Jitky Ježkové si budou moci poslechnout i případ Nečekané přiznání. Tištěnou knihu, e-knihu i audioknihu vydává nakladatelství Cosmopolis, které je součástí Nakladatelského domu GRADA.

AnotaceUkázka z knihy
Domek v Irsku
Autorka: Julie Caplinová

Uvelebte se v oblíbeném křesle a užijte si výlet na krásný irský venkov!

Hannah se rozhodla pro velkou životní změnu. Opustí kariéru úspěšné právničky z uspěchaného Manchesteru a vydá se na šestitýdenní kurz vaření v Irsku. Cestou se zastaví v Dublinu, kde si užívá všechno, co nové město nabízí – irské speciality, skvělé drinky a také společnost charismatického Conora, se kterým se náhodou seznámí. Když se další den přesune na malebný venkov a ubytuje se v útulném domku, zjistí, že to, co se stalo v Dublinu, tak docela v Dublinu nezůstalo… Kulinářská škola, ukrytá mezi krásně zelenými kopci, naučí Hannah víc než kuchařské základy.

Více o knize na https://www.grada.cz/domek-v-irsku-12656/

AnotaceUkázka z knihy
Třešně v rumu
Autorka: Michaela Janečková

Svérázné zápisky z cest překonají vaše nejdivočejší fantazie!

Štvou vás příbuzní u nedělního oběda? Nemůžete pochopit, koho to zas volili, proč si vzájemně přeposílají konspirační maily, nadávají na novináře a skuhrají, že za jejich mládí bylo líp? Vydechněte a počítejte do deseti. Ne vždy je hloubení příkopů mezi generacemi ten nejlepší nápad.

Třicetiletá Michaela, profesí redaktorka veřejnoprávní televize, proto potlačila svůj pud sebezáchovy, a rozhodla se se svým (o čtyři dekády starším dědou) bezmála měsíc cestovat po Kubě. Když oběma balila kufry, ještě netušila, že za pár dní: stráví večer na policejní stanici na okraji Havany, pak se děda ztratí v pralese, že rum je oficiální snídaní šampionů a patery trenky na měsíc v pohodě stačí.

Máte před sebou svérázné zápisky z cest, jež ve výsledku nejsou cestopisem, ale spíš deníkem bizarních situací v kubánských kulisách. Pokud čtenáře kdy zajímalo, co se stane, když sejme rudé třešničky z loga KSČM a naloží je do řízného kubánského rumu, v této knize najde odpověď.

Více o knize na https://www.grada.cz/tresne-v-rumu-12832/

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *