Ozdobná krabice s jutou a krajkou

Autor

Když začala pandemie, dala jsem do chodby malou krabičku na roušky a respirátory, ta pomalu přestávala stačit, tak jsem tam musela dát větší a říkala si, že nevadí, že je to hnusná kartonová bedna, když to je jen na chvíli. Jenže pandemie neodchází a mě už ta krabice začala štvát, tak jsem se rozhodla, že ji alespoň upravím, ať není tak ošklivá. Dnes tedy budeme vyrábět ozdobnou krabici, kterou využijete nejen na roušky, ale třeba i na klubíčka, rukavice nebo třeba pečivo.

Nejprve z krabice ostřihněte vrchní zavírací klopy a sundejte všechny výrazné lepicí pásky. Krabici slepte jen průhlednou izolepou.

Z juty si odstřihněte široký pruh, kterým krabici obalte a sešijte jutovým provázkem jednoduchým stehem.

Ustřihněte si ještě z juty pruh o šířce oboustrannné lepicí pásky a pomocí ní pruh nalepte v místech, kde je šev, abyste ho zakryli.

Jutu opatrně stáhněte z krabice, obraťte ji švem dovnitř a opět navlékněte na krabici. Můžete ji na několika místech přichytit oboustrannou lepicí páskou. Přečnívající část juty nahoře ohněte do krabice, vespod ji odstřihněte.

Změřte si krabici a z látky si vystřihněte požadovaný kříž, ze kterého ušijete vnitřek. Nezapomeňte přidat cca 0,5 cm na švy a v místech, kde bude vrch cca 3 cm na okraj krabice.

Jakmile máte vnitřek ušitý, vložte ho do krabice a vrchní část látky přehněte přes okraj směrem ven.

Pomocí lepidla UHU, přilepte těsně k látce kolem dokola krajku.

Teď už stačí jen pomocí tavné pistole přilepit kolem dokola nahoru i dolů několik řad ze silnějšího jutového provazu.

Krabice je hotová a je už jen na vás, na co ji využijete.

Přeji vám příjemné tvoření a hodně zdraví 😉

 

4 comments

  1. Jednoduché, krásné, nápadité…mám něco podobného, jen z pedigu, taky mi to dcera sama vytvořila a rovněž v ní mám roušky a respirátory. No jo, z juty a pytloviny je všechno hezké a stylové …chválím nápad a šikovné ručičky 😉

  2. Ty brďo! Super nápad. Myslím, že i s deklem, by krabice mohla být zároveň ozdobou v ložnici a hlavně úložným prostorem na “ bebechy“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *