Sáčky na drobnosti aneb jak zabalit dárek na poslední chvíli

Autor

Letos je hodně zvláštní rok. Musíme se vypořádávat se situacemi, které nám dříve ani nepřišly na mysl, čelit různorodým výzvám, ve zvýšené formě dbát na hygienu, a to především na dezinfekci rukou, zachovávat rozestupy a hlavně nezapomínat mít stále při ruce, no dobře, na nose a puse, čistou roušku. Jelikož se situace vleče hrozně dlouho a zatím na nevypadá na dlouhodobé zlepšení, jsem ráda za každý náznak normálnosti, rutiny, na to, co ještě loni bylo naprosto běžné a obvyklé. Proto jsem  s radostí uvítala prezenční, i když pouze střídavou, výuku na školách, a ještě více mě potěšilo, že dcera bude mít vánoční besídku s předáváním dárečků. O besídce se dozvěděli ve škole ve velmi krátkém časovém předstihu a tak dárky, různé malé drobnůstky, nakoupila dcerka pro kámošky již cestou ze školy. Po chvilce přemýšlení a hledání potřebných materiálů a přízdob, jsme vytvořily několik pytlíčků na zakoupené drobné dárky.

Potřeby:

  • Vhodná látka
  • Jehla, niť, nůžky
  • Klobouková guma
  • Přízdoby ( sněhová vločka, slaměné ozdoby)

Postup:

Z látky ustřihneme obdélník cca 40 X 30 cm. Látku přeložíme na polovinu (nyní máme dva obdélníky o velikosti 20 X 30 cm) a sešijeme do tvaru sáčku.

Na zavázání sáčku použijeme kloboukovou gumu a přízdobu. Na látkovou sněhovou vločku jsem našila kloboukovou gumu jejíž konce jsem nechala dostatečně dlouhé na zavázání.

Na další sáček jsme použily jako přízdobu slaměnou ozdůbku. Protože slaměnka je příliš veliká na kloboukovou gumu (nebo chcete-li, klobouková guma je příliš tenká na slaměnou ozdobu), gumu jsem provlíkla do tunýlku, který jsem ušila z obdélníku látky cca 3 x 40 cm a po navlečení gumy sešila. Na pružnou stuhu byla již jen našita ozdoba přizdobená v barvě látky.

Po naskládání drobnůstek do látkových sáčků a zavázání gumiček je hotovo.

Přeji všem báječnou nadílku a spoustu úsměvů, radosti a dobré nálady.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *