Grada má Rodinu z podkroví

Autor

Pokud se rádi bojíte a chcete se nechat vtáhnout do příběhu plného napětí, intrik, ale i dojemně lidských osudů, pak je kniha Rodina z podkroví tím pravým, po čem byste měli sáhnout.

Pozor, koho si pustíte domů…

Londýn, módní čtvrť Chelsea. Honosný dům na nábřeží a v něm kolébka s nakrmeným a spokojeným miminkem, které čeká, až ho někdo pochová.
O patro níž, v kuchyni, leží tři rozkládající se mrtvá těla.

Kdo se doteď o dítě staral? A kam zmizel?

      Tvrdit, že než přišli, zažíval jsem normální dětství, by bylo nepřesné. Normální nebylo ani zdaleka, ale připadalo mi takové, protože jsem nic jiného nepoznal. Až teď s odstupem desítek let si uvědomuju, jak bylo divné.
Když přišli, bylo mi necelých jedenáct a sestře devět.
Žili s námi přes pět let a všechno jejich vinou nesmírně potemnělo. Sestřička i já jsme se museli naučit přežít.
A když mi bylo šestnáct a sestře čtrnáct, narodila se malá.

O autorce

Lisa Jewell se narodila v roce 1968 v londýnském West Endu a vyrůstala v severním Londýně. Už na základní škole v Oakleigh Park objevila svůj talent v tvůrčím psaní. Jednou ji její učitelka obvinila z podvodu, nevěřila totiž, že báseň, kterou před třídou přečetla, mohla napsat Lisa sama.

Navzdory těmto náznakům se rozhodla místo psaní vystudovat umění a design na Barnet College. Po krátké a poměrně neúspěšné stáži v oblasti módy se vrátila k tvůrčímu psaní na místní škole věnované vzdělávání dospělých. Od té doby napsala třináct velice úspěšných románů.

Lisa Jewell žije v Londýně se svým manželem a jejich dvěma dcerami.

Více o knize na https://www.grada.cz/rodina-z-podkrovi-11679/

Ukázka z knihy:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *