Grada má spoustu dětského čtení

Autor

Za chvíli tu máme dětský den, takže se jistě hodí pár tipů na knihy pro vaše malé ratolesti. Můžou se přenést do Skotska, poznat, jak žijí Psí kámoši nebo si užít Popelářské pohádky.

AnotaceUkázka z knihy
Skotsko
Masakr v Glencoe

Autorka: Veronika Válková
Ilustrátor: Petr Kopl

Tak tuhou zimu, jaká byla roku 1692, nikdo nepamatoval. Vánice stíhala vánici a sněhu bylo spíš po pás než po kolena. Když do malebného údolí Glencoe přišli vymrzlí královští vojáci vybírat daně, MacIainové je vzali pod své střechy, protože tak velí zákon skotské pohostinnosti.

Nikdo v tu chvíli netušil, že přijde rozkaz, který poklidné soužití promění v krvavou lázeň. A Bára už vůbec nemohla tušit, že ji pátrání po tom, kdo rozkaz vydal, dovede až na dvůr francouzského krále Ludvíka XIV.

Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.

Více o knize na https://www.grada.cz/skotsko-12685/

AnotaceUkázka z knihy
Psí kámoši – Den pod psa

Autoři: Rachel Wenitsky, David Sidorov
Ilustrátorka: Tor Freeman

Zlatý retrívr Hugo je dobrák od kosti. Neposednému štěněti Kingovi nechybí energie, ale zato se má ještě hodně co učit. Zhýčkaná instagramová hvězda Lulu si žije svůj #DokonalýŽivot. I když jsou každý jiný, spojuje je vzájemné přátelství, láska k lidem a slušné vychování.

Jenomže jejich páníčci na ně nemají čas, a tak je odložili do psí školky. Naše trojice je zklamaná a rozhodne se vyrazit za dobrodružstvím s nechvalně proslulým rebelem Napoleonem, francouzským buldočkem, který tráví čas proháněním veverek, kradením sendvičů a vyvoláváním chaosu.

Co se stane, když hodní psi začnou tak trochu zlobit?
Čeká je spousta psiny – a vás s nimi!

Více o knize na https://www.grada.cz/psi-kamosi-%E2%80%93-den-pod-psa-12658/

AnotaceUkázka z knihy
Popelářské pohádky

Autorka: Zuzana Pospíšilová
Ilustrátorka: Renáta Ficková

Dvacet pohádkových příběhů, ve kterých mají hlavní roli nejen popeláři, popelnice a kontejnery, ale také pohádkové postavy.

Přečtěte si o boji zvířátek s lesní skládkou, doktorovi léčícím popelnice nebo o rozčileném papírovém hasiči, který chtěl zachránit princeznu. A jsou popeláři lepší kouzelníci než čarodějové? Na to vám odpoví pohádkové vyprávění.

Více o knize na https://www.grada.cz/popelarske-pohadky-12743/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *