Humor a lásku do každé rodiny

Autor

Energie je to, co teď potřebujeme. Abychom divný čas, který už se tak dlouho táhne, zvládli fyzicky i psychicky. A každý má svoje způsoby, jak energii dobít. A jak nabíjí sebe, má pak sílu nabíjet i ty kolem.

Často už energii bereme ze záloh, protože dochází, jak máme stále méně možností, kde ji načerpat. To samé platí teď často i u financí. Přeci jen energie nám energie nezaplatí. Ale já se tentokrát přidržím myšlenkou u energie, kterou je potřeba nasávat do sebe, abychom mohli fungovat dál. Nenapadlo by mě ještě na konci minulého roku, že napíšu sbírku poezie.

Přišlo to samo po Novém roce, kdy se mi začaly samy od sebe verše kupit pod rukama. Možná to bylo protože mi chyběla práce. Možná to bylo, protože jsem v tu dobu posílala spoustu sil do dobrovolnictví a hned jsem viděla, že to funguje. Možná to bylo i proto, abych si oddechla od milované, přesto až neběžně intenzivní domácí reality. Určitě to byl zdroj energie.

A najednou těch děl a dílek bylo čtyřicet, můj aktuální věk. Což jsou kulatiny, které jsem loni na jaře „oslavila“ na poli na dva metry od svých nejbližších a rozeznávala je jen podle očí a postavy. Už tehdy byl úsměv schovaný. Ale zůstal v nás, stejně jako vzájemná láska a podpora. Ač na stále větší vzdálenost nebo na blízko, ale přes obrazovku.

Z podvědomých pocitů naděje, vděčnosti za lásku všeho druhu a potřeby humoru neplánovaně vznikla sbírka básní. A je do ní vložena spousta energie, kterou jejich prostřednictvím posílám dál. Protože jaro jsou nové začátky a my se prostě nesmíme naděje vzdát. Stejně jako lásky. A humoru.

NEROVNÝ BOJ

Ani pravá, ani levá
žádná akce akce, žádná sleva.
Cítím jistou náklonnost.
Ale zároveň i zlost.

V tomhle boji nerovném
je to pořád dokola.
Vážně tohle není fér.
Rvu si vlasy dohola.

Kolem už se mi jen smějí,
ale ráno zas je chtějí!
A já opět zoufalá:
„Fakt jsem je tam dávala!“

Teď zas držím jenom jednu,
je to starý, furt na bednu.
Svírám v ruce páru půl,
už nad sebou lámu hůl.

Ani pro tuhle ponožku
zas nenašla jsem kámošku.

Více ukázek i možnost koupě knížky na: https://www.terezacimburkova.cz/
S radostí Vám vepíšu osobní věnování!

 

 

 

3 comments

  1. To je tak raperské…napadlo tě to?
    PS: změnila jsem pračku a na každou nožku, najdu ponožku. Zkus změnu značky a nebudeš ztrácet ponožky;)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *