Velikonoční závěsná dekorace

Autor

Vždy jsem ve velikonočním období tvořila něco zvířátkového – kuřátka, zajíčky nebo beránky. Letos mě ale rozkvetlá příroda inspirovala a rozhodla jsem se, že si vytvořím něco podobně rozkvetlého jako je venku. Vznikla z toho dekorace na zeď nebo dveře, kterou si můžete se mnou vyrobit i vy.

Budeme potřebovat:
vrbové proutky
drát
vlasec
látkovou plsť
látku
bavlnky
vatu
různé stužky
dřevěné korálky
jutu
polystyrénová nebo vyfouknutá vejce
čtvrtku na šablony
nůžky, jehly, tužku, kružítko

Vrbový základ

Vrbové proutky si upravíme tak, aby měly všechny stejnou velikost. Pak je mírně zakroutíme do sebe jako když mácháme prádlo a stočíme do tvaru kapky. Pevně obmotáme ve spoji drátem.

Nezapomeneme přivázat vlasec, za který potom dekoraci pověsíme.

 

Velké květiny

Z plsti vystřihneme dvě stejně velké květiny. Do předního dílu vystřihneme menší květinu. Z látky si vystřihneme květinu o něco větší než je vystřižený otvor v přední části té plstěné. Ještě nezapomeneme vystřihnout z plsti malé kolečko na střed květiny a obdélníček, který přišijeme k zadní části, tím pak budeme protahovat stuhu.

Nejprve všijeme látkovou květinu do plstěné po obvodu. Potom vyšijeme středové čáry, které nám budou tvořit okvětní lístky a nakonec našijeme středové kolečko. Na zadní díl přišijeme obdélník pouze na dvou protilehlých stranách.

Poté oba díly sešijeme po obvodu k sobě. Těsně před došitím trochu vyplníme vatou. Obdélníkem na zadní straně protáhneme stuhu. Tato květina bude jako střed na spoj vrbového základu. Stejným způsobem si vyrobíme ještě dvě o něco menší květiny.

Malé kytičky

Tyhle kytičky jsou jednoduché a určitě budou bavit i děti. Z plsti si vystřihneme dvě stejná kolečka, která sešijeme k sobě. Opět nezapomeneme před došitím vyplnit vatou.

Vezmeme si novou bavlnku, uděláme na ní uzlík, za kterým necháme o něco větší kus, aby se nám na konci bavlnka dobře zavázala. Jehlu protáhneme středem kolečka zezadu dopředu.

Nit vedeme zepředu, okolo okraje kolečka dozadu a opět protáhneme středem.

Mírně utáhneme, aby se nám vytvořil okvětní lístek, ale ne moc, aby se nekrabatila plsť.

To samé uděláme šestkrát v různých směrech a tím si vytvoříme jednotlivé okvětní plátky kytičky.

Nakonec přišijeme do středu dřevěný korálek, pevně vzadu zavážeme bavlnku a kytičky jsou hotové.

Vejce

Vajíčka navlékneme na stužku a nazdobíme podle fantazie.

Zkompletování

Teď už máme všechny jednotlivé části nachystané, takže můžeme dát dekoraci dohromady. Nejprve pomocí tenkých stužek nebo bavlnek přivážeme na vrbové proutky kytičky. Pak navážeme vajíčka na drátěný spoj proutků.

Nakonec pomocí stuhy přivážeme na spoj tu největší květinu, kterou jsme si vytvořili a dekorace je na světě. Už stačí jen najít místo, kam ji zavěsit.

 

Užijte si tvoření a mějte krásné Velikonoce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *