Jak se skáče přes kaluže

Autor

Příběh o chlapci, který překonal následky dětské obrny, zná český divák už mnoho desítek let v dětském profi podání Vladimíra Dlouhého. Tuto knižní předlohu, ale i další přichází na knižní pulty.

Marshall, Alan
Už zase skáču přes kaluže
Překlad: Wolfová, Zora
Příběh malého Alana, který překonal následky dětské obrny, už dodal sílu a povzbuzení v nelehkých situacích mnoha generacím českých čtenářů. Však také vychází už poněkolikáté a byl podle něho natočen seriál a film. Biografické vzpomínky z dětství autora, které prožil na australském venkově, se okamžitě staly bestsellerem.
Alan Marshall (1920-1984) je autor většího počtu povídkových sbírek a románů z australského venkova, mezinárodně proslulý zastánce nesentimentálního přístupu k tělesně postiženým.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Tesař Neviditelná dívka Náš velký útěk

Tyrrell, Mark
Přerámování v terapii
Umění vidět jinak
Překlad: Fafejta, Ondřej
Ve své stručné a praktické knize autor popisuje rozdíl mezi přímým a metaforickým přerámováním, dává tipy, jak tuto metodu účinně provádět, a předkládá nám ukázky z více než 80 psychoterapeutických kazuistik. Kniha je určena nejen terapeutům, ale vůbec všem, kdo chtějí sami zakusit nový pohled na staré významy a zlepšit svou schopnost flexibilně vnímat životní situace.
Mark Tyrrell je psychoterapeut a hypnoterapeut s dvacetiletou praxí, lektor a řečník. Spoluzaložil a vede několik internetových projektů, které se týkají např. hypnoterapie, online výcvikových programů či léčby deprese a panické poruchy.
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Co nás nezabije… Držme se pevně Autenticita

Rosenberg, Marshall B.
Nenásilná komunikace a moc
V institucích, společnosti i rodině
Překlad: Matiášková, Veronika
Nenásilná komunikace zná dva koncepty moci: moc nad někým a moc s někým. Moc nad někým má ten, kdo druhé kritizuje, obviňuje, zahanbuje, odměňuje či trestá a podobně. Moc s někým má člověk, který zná a uznává svoje hodnoty a potřeby i hodnoty a potřeby druhých lidí, a ti mu v důsledku toho přisuzují pozici moci, protože věří, že jim pomůže v naplňování jejich potřeb.
Marshall Rosenberg byl americký psycholog, mediátor, autor a učitel, který vytvořil metodu nenásilné komunikace, tj. proces, který podporuje partnerství a pomáhá řešit konflikty mezi lidmi, ve vztazích, a v komunitách. V Portále vyšly jeho knihy Nenásilná komunikace a Co řeknete, změní váš svět.
brož., 152 str., 239 Kč
Ukázka z knihy
K tématu doporučujeme také: Nenásilná komunikace Co řeknete, změní váš svět Ale já chci tohle, mami

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *