Miro Žbirka: Hrál bych tady pořád

Autor

„Vím, že se FESTIVAL OKOŘ dělá s láskou. Proto ho mám tak rád. Kdybych mohl, hrál bych tady pořád,“ říká oblíbený MIRO ŽBIRKA o blížícím se 17. ročníku festivalu, který se bude konat v sobotu 19. srpna. Spolu s ním na louce pod hradem Okoř vystoupí No Name, MIG 21, Václav Neckář, Marek Ztracený & Marta Jandová, Eddie Stoilow a Vypsaná fiXa.

„Už je to čtrnáct let, co jsem tady hrál po dlouhé koncertní a festivalové pauze, takže tam bylo trochu nervozity, ale dnes už sem jezdím jako na chatu :-). Když se vysloví Okoř, vybaví se mi milá a velmi silná vzpomínka, ano, sem bych se chtěl stále vracet a hrát. Je to velmi úzce spjatý pocit s organizátorkou festivalu – Hankou Petřinovou – díky které, je Okoř takovou, jaká je. Jsem velice rád, že s ní mohu už tolik let spolupracovat. Víte, ono když se něco dělá s láskou, je to na tom hodně znát. A přesně takový je Festival Okoř – místo, kam se lidé rádi vracejí, protože jim je tady prostě dobře,“ popisuje festival MIRO ŽBIRKA.

Celý rozhovor s oblíbeným hudebníkem

Co vás napadne, když se řekne Festival Okoř?

První se mi vybaví milá a velmi silná vzpomínka, ano, sem bych se chtěl stále vracet a hrát. On je to velmi úzce spojený pocit s organizátorkou festivalu – Hankou Petřinovou – díky které, je Okoř takovou, jaká je. Jsem velice rád, že s Hankou mohu už tolik let spolupracovat. Příjemný pocit už pak jen
samozřejmě doplňuje milé setkávání s kolegy z branže, s návštěvníky festivalu a také nádherné místo, jímž Okoř bezesporu je. Víte, ono když se něco dělá s láskou, je to na tom hodně znát. A přesně takový je Festival Okoř – místo, kam se lidé rádi vracejí, protože jim je tady prostě dobře.

S kapelou tady budete hrát už po čtvrté, pamatujete si na vaše první vystoupení zde?

Pamatuji si skvělou atmosféru a publikum, nádherné počasí. Už je to čtrnáct let a tenkrát jsem hrál po dlouhé koncertní a festivalové pauze, takže tam bylo trochu nervozity, ale dnes už sem jezdím jako na chatu.

Můžeme se těšit i na nějaké nové písně nebo to bude seznam sestavený ze samých osvědčených hitů?

Samozřejmě, že chystám zahrát písně, jež jsou notoricky známé a očekávané, ale rozhodně je doplním i o ty, které jsou na mém posledním albu Miro nahraném v Abbey Road.

Co na vás čeká letos? Jaké máte plány?

Na konci roku jsem si prošel velmi náročným obdobím, kdy jsem se dlouho dostával z těžkého zápalu plic. A protože jsem opravdu nemohl skoro vůbec nic, zaměstnával jsem mozek a přemýšlel, co udělám příště. Zrodil se mi tak v hlavě plán, který už má jasné obrysy, ale i termíny. Úplně poprvé se na jednom pódiu sejdu se skvělým houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným a odehrajeme tak v rámci Vánočního Symphonic Tour 2017 čtyři koncerty v doprovodu symfonického orchestru a přislíbil jsem účast na festivalu vážné hudby České doteky hudby opět se symfonickým orchestrem. Dalším jasným plánem, které má už svoje základy v podobě nových písní, je nový album. Právě se rodí …

Jezdíte ve svém volném čase po hradech a zámcích?

Naše práce je hodně o cestování, takže ve volném čase jsem rád spíš doma . Ale právě v rámci pracovního cestování jsem už dost těch hradů a zámků navštívil.

Festivalové brány se otevřou ve 12:00, o dvě hodiny později začne živý hudební program…

Program 17. ročníku FESTIVALu OKOŘ:
14:00 Eddie Stoilow
15:30 Václav Neckář – BACILY
17:00 Vypsaná Fixa
18:30 Marek Ztracený – host Marta Jandová
20:00 Miro Žbirka
21:30 MIG 21
23:00 No Name

Kromě zmiňovaného hudebního programu si na své tradičně přijdou během festivalu i celé rodiny. Bude připraven i doprovodný program pro děti, spousta skvělého občerstvení a další zábavy a dobrot.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejních síti TICKETPORTAL a na www.NEJLEVNEJSIVSTUPENKY.cz.

Na základě zkušeností z minulých let lze jen doporučit včasnou koupi. Nezapomeňte, že festival byl několik ročníků za sebou úplně vyprodán. Počet návštěvníků je limitován velikostí nejen samotného areálu, ale i dodržením maximální počtu osob pro zajištění komfortu všech návštěvníků.

http://www.festivalokor.cz/
Fotografie: Tereza Cimburková (trz)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *