Moderní česká cukrařina a další novinky z Albatrosu

Autor

Máme pro vás nejnovější knižní tipy, až se vrátíte z procházky zimní krajinou. Pokud si budete chtít svůj příbytek provonět něčím dobrým inspiruje vás Moderní česká cukrařina a Jižanská kuchařka. Příběhy silných žen najdete v knize Ženy, co se nedaly a pokud se chcete příjemně bát, pak by vám neměl uniknout titul Tajemná místa Čech nebo slavné povídky Edgara Allana Poa.

AnotaceUkázka z knihy
Moderní česká cukrařina
Autor: Josef Maršálek

Pečte a inspirujte se recepty uznávaného mistra cukráře

Josef Maršálek vyzradil svá sladká tajemství a sepsal 47 skvělých receptů – nechte se vést jeho radami a inspirujte se triky, které v praxi používá. Jak rafinovaně vylepšit laskonky, žloutkové řezy či větrníčky? Do kterého zákusku přidat špetku pepře nebo chilli? Neptejte se a raději pečte a ochutnávejte! Recepty mají pouze jednu nevýhodu: nikdy nebudete mít dost… Bon appétit!

Od vánočky až po nejnovější trendy v cukrařině. Nejlepší cukrářské recepty pohromadě!

I cukrářské řemeslo si zaslouží svého kreativního designéra – a Josef Maršálek je jedním z nejlepších. Prestižními cenami ověnčený cukrář pracoval více než sedm let v londýnském kulinárním týmu luxusního domu Harrods, pekl pro britskou královnu, cestoval po světě, sbíral zkušenosti v Americe i v Indii a udával cukrářské trendy celému světu. A teď sepsal na základě svých zkušeností kuchařku dostupnou pro všechny. Najdete v ní jeho nejoblíbenější recepty zahrnující českou klasiku i moderní dobroty a můžete se inspirovat osvědčenými cukrářskými triky nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé. Nechte se zlákat a přijměte pozvání do sladkého světa plného lahodných krémů, křupavých těst, neodolatelných moučníků a sametových polev – do světa, který si ode dneška můžete upéct a připravit sami doma!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54893451/moderni-ceska-cukrarina/

AnotaceUkázka z knihy
Jižanská kuchařka
Autorka: Marsha Kocábová

S láskou k jídlu z amerického jihu až do Čech

Marsha Kocábová se nepovažuje za žádnou šéfkuchařku ani kulinářského guru, jen se chce podělit o vyzkoušené recepty, které pocházejí z jejího milovaného domova – amerického jihu. Také si myslíte, že Američanky nevaří? Marsha vás přesvědčí, že Američanky naopak vaří hodně a dobře. Nechte se inspirovat a vyzkoušejte jednoduchá jižanská jídla prověřená českým rodinným životem matky tří dětí.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52537497/jizanska-kucharka/

AnotaceUkázka z knihy
Ženy, co se nedaly
Autorka: Ivana Peroutková

Osobnosti se nemají napodobovat… jsou důkazem toho, že si každý musí najít vlastní cestu

K čemu jsou holky a ženy na světě? Přece k tomu, aby si šly za svým! Pětadvacet portrétů významných českých žen přináší svědectví o tom, že odvaha se vyplácí. Hrdinkám českých dějin stál v cestě nespočet překážek: politický režim, společenská omezení i lidé, co jim prostě nepřáli. Přesto se všechny dokázaly prosadit a jejich osudy jsou inspirativní skutečně po všech stránkách!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52278700/zeny-co-se-nedaly/

AnotaceUkázka z knihy
Tajemná místa Čech
Autoři: Aleš Česal a Radim Němeček

Reedice výpravné publikace přibližuje čtenářům nejtajemnější místa Čech

Dva přátelé, spisovatel a fotograf, se vydali na okružní jízdu po těch vůbec nejtajemnějších místech celých Čech. Na své cestě potkali menhiry, zázračné prameny, strašidelné zámky, poklady, přírodní kuriozity, místa dávných kultů i obětiště. Nechali si vyprávět legendy o upírech, démonech i světcích. Snažili se odhalit tajemství posvátné geometrie i podzemí.

Vydejte se spolu s nimi po stopách keltských druidů a mágů, ale i alchymistů, svobodných zednářů, templářů a rosekruciánů.

Pro milovníky výletů a tuláky po tajemných místech se kniha může stát netradičním turistickým průvodcem.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/57634803/tajemna-mista-cech/

AnotaceUkázka z knihy
Edgar Allan Poe – Slavné povídky B1/B2
The Famous Stories
Autoři: Sabrina D. Harris, Edgar Alan Poe

Ponořte se do tajuplné atmosféry povídek Edgara Allana Poea

Příběhy Edgara Allana Poea, mistra a průkopníka hororové literatury, nabízejí pohled do jiné reality, temné a často děsivě nadpřirozené. Čtenáře pohltí tajuplná atmosféra, ponoří se do světa plného napětí, strachu a tajemné nejasnosti. Právě ona nevšední atmosféra láká číst díla Edgara Allana Poea znovu a znovu.

Publikace nabízí autorovy nejznámější povídky:

  • Černý kocour
  • Zánik domu Usherů
  • Maska rudé smrti
  • Jáma a kyvadlo
  • Vraždy v ulici Morgue

Povídky jsou zpracovány pro mírně pokročilé studenty angličtiny. Anglický text doplňuje český zrcadlový překlad, který čtenářům umožní zkontrolovat, zda cizojazyčnému textu správně porozuměli. V závěru knihu doplňují zajímavé informace o autorovi.

Audionahrávka ve formátu MP3, na níž povídky vypráví rodilá mluvčí

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58780995/edgar-allan-poe-slavne-povidky-b1-b2/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

https://www.anisraza.com/mezquitagin/judi-bola/