Pointa jde za dobrodružstvím s Monou i Josefínou

Autor

Přemýšlíte, čím děti zabavit v blížících se sychravých dnech? Máme pro vás tipy na pohádku Nezbednice Mona, kterou ocení menší čtenáři, ty starší pak jistě potěší dobrodružný  příběh Josefína na zeleném ostrově.

AnotaceUkázka z knihy
Josefína na zeleném ostrově
Autorka: Anna Sobotková

Volné pokračování knihy Odvážná holka o školačce Josefíně, která žije v Londýně, kamarádí se s detektivem a mocným alchymistou Derekem Darcym, jehož schopnosti nezmenšuje ani fakt, že je po smrti, upírem Oplzlíkem a tajemnou Maurou. Ve druhém dílu Josefína řeší další případ a jí i jejím rodičům hrozí smrtelné nebezpečí, proto se opět musí vrátit do světa kouzel a postavit se zlu. Ponořte se do příběhu, který vás vtáhne hned od první stránky a nepustí, dokud nepřečtete poslední větu.

Více o knize na https://pointa.cz/project/8e4c84aa-28e1-11ec-a410-0242ac1b0002

AnotaceUkázka z knihy
Nezbednice Mona
Příběh o naději
Autorka: Dana Chladová
Ilustrace: Ivana Lévková

Rozpustilá, drzá a paličatá ptačí holčička Mona se vydává z Kanady do Nového Mexika. Během svého prvního letu do teplých krajin musí překonat hned několik překážek, které jí postupně odhalují krásu, kouzlo a energii života, stejně tak jako nevyhnutelnost jeho konce. Řádky, nad nimiž se s dětmi nasmějete, střídají napínavé momenty. Příběh Mony staví na tématech, jako je síla přátelství, dobrosrdečnost, pochopení i smíření. Zároveň je citlivým průvodcem, jak dětem podat téma smrti. Nechybí v něm poučení a dialogy, které jako by vypadly ze světa, ve kterém sami žijeme.

Více o knize na https://pointa.cz/project/805bc551-9720-11eb-9d7d-4a5df0861c6d

2 comments

  1. Tsss, zavání to diskriminací . Prý pro malé čtenáře. Tssss…takové knihy čtu taky.
    Ale nakonec věta „nad nimiž se s dětmi nasmějete“ to napravila .
    Hele, čtu vsechno. Od říkánek až po..
    Takjo, o válce nečtu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *