Pomoc v těžké chvíli

Autor

K životu patří i těžké chvíle a knížky nakladatelství Cesta domů se snaží (a úspěšně)  – stejně jako Cesta domů sama o sobě – s těmito chvílemi pomáhat. Dnes Vám představíme dva knižní počiny, o kterých jsme si povídali na knižním veletrhu. A právě s autorkou jedné z knížek, paní Martinou Špinkovou.

Martina Špinková: Malé dobré zprávy
Mnohokrát již lidé z domácího hospice Cesta domů otevírali dveře domova, kde někdo umíral, a jeho blízcí mu chtěli být nablízku. Každé dveře byly jiné, každý osud za nimi také. Autorka vybrala pár desítek příběhů, které vás dojmou i potěší, možná vás zbaví strachu, ale především v nich asi potkáte kus sebe.

Maija a Anssi Hurme: Stínidla
Kniha s velkou dávkou fantazie personifikuje stesk, který člověka sužuje poté, co někdo odejde, zmizí nebo zemře. Stesk nás pronásleduje, ubírá nám životní prostor a klade překážky. Tentýž stesk nás ale také dokáže chránit před příliš silným doléháním okolního světa a umí nám dělat společnost. Díky stesku po mamince otec s malou dcerkou navazují zvláštní rozhovor se smutkem. Nejprve v něm vidí spíš nezvaného hosta, s nímž se postupně seznamují, až nakonec pochopí, že je to host, který se k nim bude vracet a na kterého se můžou vlastně i těšit. Ilustrace jsou kouzelné a útěšné, mnohovrstevnaté i čitelné, plné drobných tajemství – a přitom jakoby důvěrně známé. Kniha získala v roce 2019 cenu od Společnosti pro švédskou literaturu. Překlad z finštiny Alžběta Štollová.

Tyto i mnohé další knížky najdete na: https://www.cestadomu.cz/nakladatelstvi

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *