Prázdniny v Evropě a další novinky z Albatrosu

Autor

Poslední listy se snáší k zemi a rychle se stmívá. Venku je nevlídno, a to je ten nejlepší čas, abyste sáhli po knize. Nadšené cestovatele jistě potěší Prázdniny v Evropě a ty menší kniha Vzhůru do světa, stejně jako Neviditelný Vítek. Milovníci napětí můžou zjistit O čem nevíš a na ty, kteří mají rádi příběhy ze života, čeká titul Kapka štěstí v ranní kávě.

AnotaceUkázka z knihy
Prázdniny v Evropě
Autor: Ladislav Zibura

Stopování nezemřelo. To jen někteří stopaři.

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/54975722/prazdniny-v-evrope/

AnotaceUkázka z knihy
Kapka štěstí v ranní kávě
Autorka: Agnes Martin-Lugand

Můžeme být šťastní, když lžeme sami sobě?

Hortense žije v Paříži a je vášnivou učitelkou tance. Veškerý svůj čas tráví v tanečním studiu a také v malém podkrovním bytě, kde prožívá velmi intenzivní románek s ženatým mužem. Domnívá se, že je šťastná, až do chvíle, kdy jí osud přichystá klopýtnutí. Hortense je donucena zastavit své zběsilé pracovní tempo a najednou vidí svůj život v jiném světle.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/47176761/kapka-stesti-v-ranni-kave/

AnotaceUkázka z knihy
O čem nevíš
Autorka: Anna Jansson

Promyšlený a napínavý detektivní příběh ze švédského Gotlandu

Policistka Maria Wernová tráví s rodinou dovolenou v nově zakoupené chatě u moře. Pozdní léto na Gotlandu působí idylicky. Moře, slunce, lodě, všude samé známé tváře, protože na ostrově zná každý každého…

Když v domě v sousedství vypukne tragický požár a následujícího rána se z pláže ztratí mladá žena, Maria je nucena vrátit se do práce. Pohřešuje se dcera Mariina šéfa Tomase Hartmana. Sofi vyšetřovala, jaký dopad by na ostrov měla těžba ropy. Je náhoda, že zmizela den před zveřejněním svého šetření? Anebo to má co dělat s jejím utajeným milencem, se kterým čeká dítě?

Tomas s Marií bojují o čas a snaží se Sofi najít, než bude pozdě…

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/50475320/o-cem-nevis/

AnotaceUkázka z knihy
Neviditelný Vítek
Autorka: Astrid Franková

Uvnitř knížky plakát pro celou třídu!

Vítek má rád počítání. Na čísla je totiž vždycky spoleh. Každý matematický problém má své řešení. Jenže stěhování, nová škola a noví kamarádi – to je něco úplně jiného! A tak se stane, že se Vítek při představování před třídou zakoktá. Ostatní mu začnou říkat přezdívkou: Výr. A kdo by si chtěl hrát s výrem?! Nikdo. Ve třídě to začne zavánět šikanou. Vítek je smutný, stále zamlklejší a připadá mu, jako by byl pro všechny neviditelný. Dokud se neobjeví sympatická Víťa…

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58574705/neviditelny-vitek/

AnotaceUkázka z knihy
Vzhůru do světa
Autor: Alastair Humphrey

Vydejte se na 20 neuvěřitelných dobrodružných výprav!

Mount Everest, Aljaška, Mariánský příkop, pouště, džungle, oceány, vesmír… Tam všude se můžete vydat v této knize popisující 20 odvážných výprav neohrožených cestovatelů, kteří se nebáli překonávat hranice, ale hlavně své pohodlí. Tahle knížka vašim malým cestovatelům ukáže, že žádný cíl není dost vzdálený, když má člověk dostatek odhodlání. Najdou v ní i praktické rady a tipy. Tak vzhůru do světa!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51306798/vzhuru-do-sveta/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *