Řeč zvířat a další novinky z Albatrosu

Autor

Po šedivém čase se začíná probouzet zelenající se příroda a s tím přicházejí i knižní novinky z Albatrosu. Můžete objevovat Řeč zvířat, vyzkoušet Loudavé vaření a začíst se do Absence zázraků. Možná vás ale spíš zaujme Dominika na cestě Japonskem a snad objevíte i Dům u jezera.

AnotaceUkázka z knihy
Řeč zvířat
Autor: Carl Safina

 

Co zvířata cítí a o čem přemýšlejí?

Jak dospělí sloni komunikují se svými mláďaty? Které druhy zvuků používají kosatky při hledání potravy? A jak funguje sociální dynamika ve vlčích smečkách? Nejen těmito otázkami se zabývá ekolog a populární autor knih o přírodě Carl Safina. V nesmírně poutavém vyprávění o životě, emocích a způsobech komunikace u zvířat shrnuje poznatky o inteligenci a reakcích tvorů, kteří jsou nám daleko podobnější, než si vůbec dokážeme představit.

„Celý život jsem pracoval s mnoha zvířaty, žil jsem s nimi a studoval je jak v jejich, tak v našem světě. Čím více času jsem s nimi strávil, tím více se ve mně šířil, prohluboval – a utvrzoval – pocit sounáležitosti. Právě tento pocit se vám na následujících stránkách pokusím zprostředkovat.“ „Porozumět ostatním zvířatům není módní záležitostí. Selžeme-li, urychlíme tím jejich záhubu a úpadek našeho světa. Pokud bychom se chovali ke zvířatům tak, jak si zaslouží, krutost lidí vůči svému vlastnímu druhu by vynikla o to děsivěji. Potom bychom mohli obrátit naši pozornost k dalšímu kroku za hranicemi lidské civilizace: humánní civilizaci. Spravedlnost pro všechny. … Náš druh rozumí světu nejlépe ze všech, a přece s ním má ten nejhorší vztah.“

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51294355/rec-zvirat/

AnotaceUkázka z knihy
Absence zázraků
Autor: Michael J. Malone

V hlubinách paměti se skrývají ty nejtemnější vzpomínky.

Matku Johna Dochertyho převezli do pečovatelského domu. Postihla ji totiž silná mrtvice, po které už nebyla schopná se sama o sebe postarat. Aby John mohl péči zaplatit, nezbývá mu nic jiného než prodat rodný dům.

Když na půdě prochází staré věci, narazí v jedné krabici na důkaz, že měl staršího bratra. Jmenoval se Thomas a záhadně zmizel, když John byl batole a mladší Chris ještě nebyl na světě. Rodiče o něm svým dalším synům nikdy neřekli.

Toto odhalení přivede Johna na cestu, která ho navždy změní. Donutí ho vrátit se ve vzpomínkách do minulosti a přehodnotit své dětství. John se rozpomíná na hluboko pohřbené události, které zásadně ovlivnily jeho dospělý život, ale až dosud v jeho paměti představovaly jen prázdná místa.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/59471991/absence-zazraku/

AnotaceUkázka z knihy
Dům u jezera
Autorka: Nuala Ellwood

Můžeš utíkat. Ale on tě stejně najde.

Lisa musí zmizet. Hrozí jí nebezpečí od toho nejbližšího člověka, kterému už nemůže věřit. A zdá se, že našla dokonalé místo k úkrytu – starý dům její kamarádky, který stojí u jezera uprostřed yorkshirské divočiny. Dům je na míle daleko od nejbližšího města a nikdo tam o Lise a jejím synovi Joeovi nebude vědět. Aspoň takový byl plán.

Jenomže Lisa nečekala, že toto útočiště bude ve skutečnosti polorozpadlá ruina bez vody a elektřiny, která už sama o sobě vzbuzuje neklid a strach. A když je v domě navíc překvapí místní mladá žena, Lisa si uvědomí, že s Joem nejsou v takovém bezpečí, jak si myslela.

Jaká tajemství skrývá záhadný dům na Ostrově jeřabin a kým doopravdy je její kamarádka? A co všechno bude muset Lisa podstoupit, aby nepřišla o svého syna?

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/59542751/dum-u-jezera/

AnotaceUkázka z knihy
Loudavé vaření: Recepty pro pomalý hrnec
Autorka: Barbora Charvátová

Pomalu a lahodně! Sbírka receptů od populární food blogerky.

Pomalý hrnec se stal miláčkem českých domovů – šetří čas, peníze i energii a pokrmy, které v něm zpracujete, neztratí nic ze své nutriční hodnoty. Své o tom ví i blogerka Barbora Charvátová alias Máma v kuchyni, která vám přináší nálož lahodně pomalých receptů. Všechny využívají běžně dostupné suroviny a jsou tak jednoduché, že je zvládne i úplný začátečník. Objevte i vy kouzlo přípravy famózních jídel s minimem úsilí a maximálním chuťovým zážitkem!

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/66684085/loudave-vareni-recepty-pro-pomaly-hrnec/

AnotaceUkázka z knihy
Dominika na cestě Japonskem
Autorka: Dominika Gawliczková

Na motorce do duše Japonska

9 531 kilometrů / 7 měsíců / 8 ostrovů / 1 motorka
Dominika putuje Japonskem. Z Tokia na venkov, od formalit k přátelství a z klidu samoty do zájmu médií. Ať už se octne opilá s mikrofonem v ruce nebo zamčená v hodinovém hotelu, o legraci není nouze. Koupe se spolu s babičkami, ujíždí před tajfuny, jí syrové chobotnice a neustále se klaní. Ze svobodného sedla motorky se rozhlíží po světě plném pravidel a tradic a přemýšlí. Kým by byla, kdyby se narodila v Japonsku?

Dominika Gawliczková
Česká cestovatelka, spisovatelka a motorkářka. Svět poznává pomalu, s otevřeností a vtipem. Sólové jízdy ji pokaždé zavedou k neobyčejným lidem a pozoruhodné situace popisuje s láskou pro detail. Na motorku nasedla ve 13 letech a po zablácených dobrodružstvích v Asii, Austrálii i Jižní Americe se vydala do Japonska. Vystudovala strojní inženýrství, ale věnuje se všemu jinému.

Více o knize na https://www.albatrosmedia.cz/tituly/63704045/dominika-na-ceste-japonskem/

 

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *