Smetanova hudební Litomyšl 2021

Autor

Po dvanácté Vás redakčně vítáme na Smetanově Litomyšli! Spousta z Vás se už nechala zlákat a do Litomyšle jela nebo dokonce začala jezdit pravidelně. Ať už na „Smetanku“ nebo prázdninově nebo kdykoliv během roku. Protože tady je krásně pořád!

Letošní program s pořadovým číslem 63 a podtitulem Klíče od domova zahájil a nabízí jedenáct dní nabitých kulturou. Třicet pořadů v rámci klasického festivalu, už to opravdu není málo. A to k tomu přidejte – nelze je vynechat! – alespoň některé programy v Klášterních zahradách, které letos přináší: 34 pořadů, 26 koncertů, 20 programů pro děti (ať už čtení v peřinách, akrobatický workshop, deskohernu, hudební školu a spoustu dalšího!).

A to ještě k tomu bonusy, že v ulicích potkáte třeba sympatického Adama Plachetku, ale také hudebníky coby „jen“ milovníky hudby, kteří zrovna nejsou na aktuálním programu jako je Pavel Šporcl. Ale zastoupena je i široká umělecká i neumělecká obec. Třeba pan Tomáš Halík, který v neděli slouží tradičně mši v Piaristickém chrámu Nalezení sv. Kříže.

P.S. A o výtvarné Litomyšli si povíme zvlášť, protože na tu bude čas ještě po zbytek prázdnin. I když ne na vše: radši se mrkněte hned, abyste něco nepromeškali, a pak nelitovali: https://www.vytvarnalitomysl.cz/cs/

Program a vstupenky na hudební část: https://smetanovalitomysl.cz/

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *