Večer na Nových Hradech

Autor

Je známo, že dosah festivalu Smetanova Litomyšl je nejen celorepublikový, ale i světový, když situace dovolí. Ale většina se koná právě tam. Odběhnout si můžeme na výstavu do nedalekého Osíka, ale za kulturním zážitkem lze vyrazit v rámci festivalu také do Nových Hradů. Letos to byly Večery na zámku v Nových Hradech a opravdu stály za to!

Kouzelný program „Třikrát Ariadna“ byl plný všeho:
hudby, divadla, napětí, chutí, umění, přírody, historie…

Tradiční festivalová stagiona v kouzelném prostředí rokokového zámečku Nové Hrady. Dobová zábava, hudba, tance a premiéra autorského projektu Magdaleny Švecové zahrnující fragment Nářek Ariadny Claudia Monteverdiho, melodram Jiřího Antonína Bendy Ariadna na Naxu a jednoaktovou operu Bohuslava Martinů Ariadna. „Příběh tohoto večera nabídne divákovi pomyslnou Ariadninu nit, díky níž bude moci zažít podle svého uvážení a nálady setkání s antickou mytologií a hledat svou vlastní cestu labyrintem.“ A jak Magdalena Švecová slíbila, tak i splnila.

Zpěv na hladině jezírka, představení v zeleném divadle, ohňová show s hudebním doprovodem, labyrint s Minotaurem, prohlídka zámku, chutné občerstvení na několika kouzelných místech, špejchar se svou stálou výstavou a závěrečný kus umění na výši. Vše protkáno červenou nití. A vším provázel osobně galantní zámecký pán. To čtyřhodinový večer opravdu uteče jako nic, ale zážitky ve vás zůstanou na dlouho.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *